Україна і Білорусь спільно виготовлятимуть світлодіоди та ліки
Україна і Білорусь співпрацюватимуть у виробництві світлодіодної техніки та розвиватимуть співробітництво у сфері фармакології та сільськогосподарського машинобудування.
Про це йшлося під час зустрічі голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимира Семиноженка з білоруською делегацією на чолі з заступником голови президії АН Білорусі Сергієм Рахмановим.
«Діалог про перспективи економічного співробітництва між Україною і Білоруссю відбувається у принципово новому контексті. Днями країни-участниці СНД уклали угоду про зону вільної торгівлі. Прийнята Міждержавна програма інноваційного співробітництва на період до 2020 року. Україна розглядає можливість приєднатися до технічних регламентів ЄврАзЕС. Отже, для прориву в економіці створена унікальна основа, якої не було всі 20 років незалежності», - сказав Володимир Семиноженко.
У ході зустрічі сторони обговорили питання спільного виробництва світлодіодної техніки. Було зазначено, що наразі триває робота над створенням спільного українсько-білоруського підприємства з виробництва світлодіодної техніки відповідно до укладеного Меморандуму у серпні цього року між АН Республіки Білорусь та Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України. Наступного року запрацює лізингова компанія, створена під цей проект. Основними замовниками потужних світлодіодів будуть житлово-комунальне господарство та промисловий сектор, повідомили у прес-службі Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації.
Як зазначила білоруська сторона, держзамовлення на світлодіодну техніку у Білорусі зросло на 15%, отже, держава дуже зацікавлена у спільному з Україною виробництві.
Сторони також обговорили питання виготовлення зразків “смарт-систем”, які дозволяють підвищити енергоефективність світлодіодів. Наприклад, світлодіодні джерела освітлювання, встановлені вздовж шосе, у нічний час включаються тільки тоді, коли у двокілометровій зоні з’являються транспортний засіб або пішохід. Решту часу світильники працюють в економ-режимі.
Обговорюючи перспективи співробітництва у галузі фармакології, сторони дійшли згоди щодо створення двох спільних науково-промислових комплексів, один з них вироблятиме субстанції для лікарських препаратів, а другий — самі препарати. Мета України і Білорусі — вийти на повний технологічний цикл у фармакології, який включатиме всі стадії: від наукової розробки і лабораторного дослідження до виробництва. Проект передбачає використання наукового, кадрового та технічного потенціалу Харківського державного підприємства “Завод хімічних реактивів” НТК “Інститут монокристалів” НАН України. Іншими перспективними напрямами співробітництва було визнано виробництво продуктів крові (фактори крові і лікарські засоби) та діагностикумів.
У сфері сільськогосподарського машинобудування Україна і Білорусь планують налагодити спільне виробництво навісного та причепного обладнання, а у майбутньому вироблятимуть комбайни.