Україна видаватиме документи про народження чи смерть на окупованих територіях

Влада України видаватиме документи про народження чи смерть на територіях, визнаних Верховною Радою окупованими.

Відповідні зміни до Цивільного процесуального кодексу України внесли депутати, підтримавши 249 голосами у другому читанні законопроект №3171, повідомляє «Українська правда»..

Відповідно до законопроекту, заяву про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території можуть подати батьки, родичі, інші законні представники дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Заяву про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території може подати будь-яка особа до суду за межами такої території України.

Справи про встановлення факту народження чи смерті особи на тимчасово окупованій території України розглядатимуть впродовж 24 годин.

У рішенні про встановлення факту народження особи на окупованій території, зокрема, мають бути дані про дату і місце народження особи і про її батьків. Копія судового рішення невідкладно видається заявнику або, за його відсутності, суд надсилає її до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті. Рішення суду мають виконувати негайно.

Раніше міністр юстиції Павло Петренко пояснював: «Ті наші українські громадяни, які хочуть отримати легітимні документи про народження і смерть зможуть звернутися до будь-якого судового органу на території України і невідкладно отримати рішення суду, який буде констатувати юридично доконаний факт».

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Він є одним із необхідних для лібералізації безвізового режиму з Євросоюзом, внесених до порядку денного на 4 лютого.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук