Україна може втратити $150 млн на продажі зброї через лондонських «посередників»

Україна може втратити $150 млн на продажі зброї через лондонських «посередників»
фото Drive2Ru
Розпродаж зброї в одному з американських стрілецьких магазинів

Державний бюджет може недоотримати близько $150 млн на продажі української зброї за кордон. Про це йдеться у сюжеті Сергія Маляра для програми «Гроші».

Українською зброєю по всьому світу торгує державне підприємство «Укрінмаш», яке за часів президента Віктора Януковича очолював виходець із Севастополя Станіслав Хош, пов’язаний з міністром оборони Павлом Лебедєвим. Після нього у квітні цього року директором держпідприємства став Анатолій Майборода. Однак на посаді він протримався недовго – до вересня.

Уже після звільнення Майборода розповів, що коли він був на посаді, його заступник Костянтин Чередниченко, який працює в «Укрінмаші» з часів Януковича, привів до нього представників ТОВ «Науково-виробнича компанія «Техімпекс»», скандальної приватної фірми, на базі якої торік СБУ проводила обшук і вилучила зброю та техніку.

Від Майбороди хотіли, щоб він за півціни продав велику партію автоматів, РПГ, набоїв і ракет в Південний Судан, яка була оформлена попередниками. Для цього «Укрінмаш» мав продати зброю не одразу покупцю – International Golden Group, яка працює на замовлення Південного Судану, а лондонській компанії S-profit Ltd.

Майбодора від цього відмовився, бо наполягав на встановленні справжньої ціни та виключенні S-profit Ltd з ланцюжка.

За даними програми, лондонська «С-профіт» вже купує українську зброю. Так, 22 жовтня «Укрінмаш» продав цій компанії 30 тисяч гранат для РПГ за ₴3,6 млн. Куди вони далі потраплять і скільки заробить на цьому «С-профіт» – невідомо.

Разом з тим, Майборода вважає, що це лише «перша ластівка». За його словами, зброя буде продаватись дрібними партіями. «Отримали ліцензії, а далі вже по накатаній», – каже він.

Директорами компанії «S-profit Ltd» є українець Артем Забора і філіппінець Кінг Енрікез, а засновником компанії є Ян Тейлор (Ian Taylor). Тейлор – відомий в Британії юрист, за допомогою якого проведено безліч сумнівних операцій. Наприклад, фірми Тейлора торік отримали контроль над телеканалом «ТВі». Крім того, послугами Тейлора в різні часи користувалися наркоторгівці і терористи.

Компанія «S-profit Ltd» зареєстрована у Лондоні на вулиці Бедфорд, 43, офіс №11. Це адреса масової реєстрації. У сусідньому офісі №12 зареєстрована компанія «Ridgent Trade Limited», яка є засновником севастопольського ТОВ «Експлуатаційна компанія «Парангон»» (раніше «Севжилпром»). Як відомо, група компаній «Парангон» контролюється екс-міністром оборони Павлом Лебедєвим, який після Майдану зник з України і переховується від слідства.

НВК «Техімпекс» займається ремонтом і модернізацією військової техніки і продає її в країни СНД і Африки. У жовтні минулого року СБУ провело обшук на базі цієї фірми на Київщині, у ході якого було вилучено склад військової техніки, у тому числі танки та БТР. Було порушене кримінальне провадження стосовно незаконних операцій зі зброєю, спецтехнікою та іншим військовим майном. Однак у подальшому настала повна тиша. За даними телепрограми «Наші Гроші», співробітники СБУ, що вели цю справу, були відсторонені від виконання обов’язків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук