Україна відмовилася від «гуманітарної допомоги» Росії

СуспільствоОльга Карабан, 28 червня 20143080

27 червня Міністерство закордонних справ України отримало ноту МЗС Російської Федерації з інформацією про намір російської сторони направити «гуманітарну допомогу» до Донецької і Луганської областей, а також, можливо, інших регіонів, де знаходяться біженці.

Про це повідомили у прес-службі відомства.

Зазначається, що у суботу, 28 червня, російській стороні направлено ноту-відповідь, в якій зазначається про неможливість прийняття цієї «гуманітарної допомоги» з огляду на невизначеність її кінцевого адресата.

МЗС України звернуло увагу російської сторони на те, що відповідно до офіційних документів ООН, під «біженцями» розуміються особи, які «в силу обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, громадянства або політичних переконань, знаходяться за межами країни своєї громадянської приналежності і не можуть користуватися захистом уряду цієї країни».

«Враховуючи той факт, що Донецька та Луганська області, як і Автономна Республіка Крим, є невід’ємною частиною України, відповідно до вищенаведених міжнародних документів, громадяни України, які перебувають на цій території, не можуть в принципі мати статус біженців», – наголосили у міністерстві.

У МЗС також повідомили, що найважливішим кроком з боку Росії, який міг би сприяти врегулюванню ситуації у східних областях України, стала б практична підтримка реалізації мирного плану президента України Петра Порошенка, а також виконання умов, сформульованих у висновках Європейської Ради щодо України від 27 червня 2014 рок.

«Йдеться про укладення угоди про механізм контролю, під наглядом ОБСЄ, щодо припинення вогню та ефективного контролю за кордоном; повернення під контроль української влади трьох прикордонних пропускних пунктів на українсько-російському кордоні (Ізварине, Червонопартизанськ, Должанський); звільнення заручників, в тому числі всіх спостерігачів ОБСЄ; започаткування змістовних переговорів щодо імплементації Плану мирного врегулювання президента України», – додали у відомстві.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко на підставі рішення Ради національної безпеки й оборони продовжив режим незастосування сили до 22:00 понеділка, 30 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук