Україні буде важко проходити адаптацію, – посол ЄС
Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський упевнений, що, у разі підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС і її реалізації, це згодом приведе до росту української економіки й підвищенню заробітних плат.
Про це він написав у своїй статті на сайті видання "Українська правда".
"Угода про асоціацію... не тільки відкриє обидва ринки за допомогою усунення або зменшення тарифів і квот, але й буде сприяти гармонізації законів, норм і правил у всіх секторах економіки, зміцнюючи в такий спосіб довіру інвесторів. Ми також переконані, що згодом угода про асоціацію приведе до підвищення продуктивності праці, заробітної плати, активізує економічне зростання і нові можливості зайнятості", - зазначає посол.
З його слів, підписання й реалізація цієї угоди, включаючи положення про створення зони вільної торгівлі, змінить не тільки економічні, торговельні й інвестиційні відносини між Україною і ЄС, але всю управлінську й економічну сферу України.
Томбінський наголосив, що ця угода є найбільш амбіційним обопільним договором, з якого ЄС коли-небудь вів переговори із країною-партнером.
Водночас посол підтвердив, що адаптація українських галузей спочатку буде проходити складно.
"На перших етапах процес адаптації в певних галузях буде проходити складно. І це не дивно. Адже для деяких системні трансформації завжди призводять до короткострокових втрат, деякі сектори, які зараз захищені від конкуренції, будуть боротися за своє економічне виживання", - зазначив він.
Водночас, з його слів, у таких умовах виграють українські громадяни й економіка, оскільки ресурси неефективних і неконкурентних галузей надалі будуть використовуватися з користю в інших секторах економіки, а найбільш уразливі галузі будуть користуватися перевагами перехідного періоду, і це дасть час для їхньої адаптації до нових вимог.
Додамо, що 5 вересня Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з евроінтергаціонного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС.
Раніше Штефан Фюле заявляв, що Верховна Рада України відіграє вирішальну роль у тому, щоб підписання угоди про асоціацію стало можливим, адже в її компетенції – прийняття євроінтеграційних законів.
Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року.