Українська Галицька Партія розповіла про своє фінансування
У серпні львів’яни почули про нову політичну силу — Українську Галицьку Партію, у якій об'єднались відомі громадські діячі, науковці та молоді активісти. Партія має кілька ключових особливостей, проте однією з найсуттєвіших є відсутність «київського коріння» та фінансування олігархів. У партії кажуть: те, що вона не підтримується жодним олігархом, є великою перевагою, адже активісти мають розв’язані руки у боротьбі з гострими проблемами.
У партії об’єднались громадські діячі Львова, які вже довгий час займаються соціальними проектами та допомагають львів’янам вирішувати проблемні питання. Кожен член партії має власні напрацювання. Серед реалізованих ініціатив — боротьба з незаконними забудовами, викриття фактів корупції у всій Західній Україні, збереження історичної спадщини та захист прав людей з особливими потребами.
«Тут люди вже мають власні здобутки і хочуть, ставши депутатами місцевих рад, продовжувати розвивати ці напрацювання. В партії є виключно люди, які хочуть, щоб місто, в якому вони живуть, було найкращим, і готові для цього зробити максимум», - повідомив ZAXID.NET громадський активіст, член Української Галицької Партії Ігор Дякович.
Вирізняється серед інших партія і тим, що фінансується виключно місцевими підприємцями та не лобіює інтереси бізнесових кланів та олігархів. Таким чином напрямки діяльності та пріоритети партії визначають самі активісти, підпорядковуючись не вказівкам «зверху», а цінностям партії та очікуванням львів’ян.
«Фінансують не саму партію, а проекти наших активістів, над якими кожен працює по декілька років та вже має конкретні досягнення, результати. Зараз місцевому бізнесу вигідніше допомогти прийти до влади людині, яка сама викриває корупціонерів, аніж продовжувати відгодовувати чиновників хабарями», — зазначив Антон Петрівський, доброволець АТО та член Української Галицької Партії.
У партії кажуть, підприємці не афішують своїх імен, бо не вважають за потрібне рекламувати свою підтримку партії, так само як і не афішують свою допомогу армії чи сприяння потерпілим.
«Переважно партії або зав’язані на одну особу, або керуються з Києва, тому рідко дбають про інтереси галичан. Ми хочемо, перш за все, навести лад тут, у Львові, роблячи реальну роботу, а не займатися популізмом», — розповів керівник антикорупційного проекту «Тендер і злочин», член Української Галицької Партії Мирослав Сімка.
До команди молодих політиків запрошують громадських активістів, які мають ідеї для розвитку міста та втілюють їх в життя, не будучи депутатами. У прес-службі Української Галицького Партії зазначають, що таким чином хочуть провести до влади нових людей, які знають і вміють вирішувати проблеми міста.