Українські науковці отримали доступ до глобальної мережі обміну інформацією
17 грудня у Будинку вчених у Львові відбулося підписання угоди про співпрацю між Українською мережею обміну науковою інформацією «Уарнет» та польською науковою мережею «Піонер», що означає інтеграцію української мережі до загальноєвропейської, а відтак і світової.
Як поінформував під час прес-конференції директор ДП "Українська академічна і дослідницька мережа" Ігор Процикевич, цього року завершилося будівництво української академічної мережі обміну інформацією. Над цим "Уарнет" працював чотири роки. "Мережа побудована на сучасних технологіях, прокладені волоконнооптичні кабелі, які мають високу пропускну здатність, застосоване найсучасніше обладнання. Передача даних у мережі відбувається на швидкості від 1 Гбіт/с до понад 10 Гбіт/с. Мережа збудована за кільцевою технологією, що забезпечує високу надійність її функціонування. Якщо на певній ділянці відбувається обрив кабелю, то передача даних здійснюється по іншій гілці".
І.Процикевич додав, що Інтернет у можливостях мережі займає всього 10-20%. "Є можливість передавати будь-які інформаційні технології. Наприклад, ІР-телефонія, ІР-ТВ", - сказав він.
Академік НАН України Пилип Андрон, відповідальний за інформатизацію НАН України, повідомив: "Процес інформатизації особливо інтенсивно розпочався п’ять років тому. Для цього була запроваджена спеціальна програма. У її рамках досягнуто великого прогресу. У нас уже сформоване відповідне комп’ютерне середовище, створена мережа, оцифровуються українські наукові видання. – прокоментував він – По кожному з напрямків є принципово суттєві результати, які піднімають Академію на якісно новий рівень і дійсно сприяють підвищенню ефективності і якості проведення наукових досліджень".
За словами, академіка НАН України Ігоря Юхновського, підписання угоди про співпрацю із польською мережею "Піонер" означає для українських науковців не лише доступ до наукової інформації іноземних колег, а й доступ до участі у глобальних наукових проектах.