Українські розвідники отримали право проникати в міжнародні терористичні групи
Українські розвідувальні органи отримали право здійснювати спецоперації на окупованих українських територіях
Верховна Рада законодавчо закріпила право українських розвідувальних органів проникати в міжнародні терористичні організації, а також організації, які провадять підривну діяльність стосовно України.
Відповідний закон (№2383) про внесення змін до деяких законів України щодо розвідувальних органів України в першому читанні та в цілому підтримали 258 народних депутатів на засіданні в четвер, 19 березня, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Ми фактично надаємо право нашим розвідувальним органам проводити спецоперації на окупованих територіях», – зазначив автор проекту закону, голова парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони Сергій Пашинський з фракції «Народний фронт».
Зміни до закону про розвідувальні органи передбачають право розвідорганів проникати в міжнародні терористичні, злочинні групи чи організації, а також організації, що здійснюють підривну діяльність проти України, з метою попередження чи припинення їхньої протиправної діяльності та встановлення осіб, які їм сприяють.
Згідно зі змінами, розвідорган Міноборони може залучати органи військового управління розвідки та військові частини розвідки Збройних сил України (ЗСУ) в порядку, визначеному президентом України, до заходів добування розвідувальної інформації з метою підготовки і застосування ЗСУ для боротьби з тероризмом.
«Під час добування розвідувальної інформації органи військового управління розвідки та військові частини розвідки ЗСУ застосовують технічні засоби розвідки, а в особливий період і під час залучення до боротьби з тероризмом – спеціальні технічні засоби», – йдеться в документі.
Крім того, розвідувальні органи зможуть закуповувати спеціальні технічні засоби для здійснення розвідки.
«Проект закону… розроблений для нормативно-правового врегулювання питання застосування органами військового управління розвідки та військовими частинами розвідки Збройних сил України технічних засобів розвідки та спеціальних технічних засобів, надання права вищезгаданим органам виступати замовниками виготовлення технічних засобів розвідки і спеціальних технічних засобів та визначення особливостей боротьби з міжнародними терористичними та іншими злочинними організаціями», – йдеться в пояснювальній записці до законодавчої ініціативи.
Водночас ухвалений закон внормовує мобілізаційну роботу Служби зовнішньої розвідки України.