Українські рятувальники отримали від НАТО обладнання для розмінування територій

Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) України отримала від НАТО обладнання для піротехніків, які займаються розмінуванням територій в зоні проведення антитерористичної операції.

Як передає «Інтерфакс-Україна», церемонія передачі відбулася в четвер у Києві.

Присутній на церемонії заступник генерального секретаря НАТО з питань нових викликів з безпеки Сорін Дукару зазначив, що обладнання передається в рамках програми НАТО «Надання допомоги в проведенні гуманітарного розмінування в Україні», яка розпочалася ще в липні 2015 року.

«В Україні зараз склалися умови підвищеної небезпеки, і це вимагає відповідної реакції з боку спеціальних служб. Цей проект покликаний допомогти посилити цю реакцію. Його мета – сприяння в поліпшенні функцій ДСНС, а також допомога в проведенні гуманітарного розмінування. В рамках проекту ми передаємо устаткування, а також проводимо спеціальні тренінги для українських фахівців», – зазначив він.

Заступник генсека НАТО також додав, що в рамках співпраці Альянсу з українською владою, українські фахівці залучаються до різних дослідницьких проектів, що проводяться під егідою НАТО.

Альянс передав Україні 4 вибухозахисних костюми Med-Eng, комбіновані металодетектори, рамки для збільшення глибини пошуку, рамки для пошуків в важкодоступних місцях, тактичні окуляри, засоби життєзабезпечення в польових умовах.

«Цей пакет допомоги дозволить відновити функціонування розграбованих піротехнічних підрозділів в Донецькій і Луганській областях. Весь пакет цієї допомоги розрахований на чотири піротехнічних загони – 22 людини особового складу », – заявив голова ДСНС Микола Чечоткін.

За йогоо словами, з початку проведення АТО піротехніки служби знешкодили 57 тис. вибухонебезпечних предметів, у тому числі 760 встановлених незаконними збройними формуваннями і замаскованих під дитячі іграшки. Загалом фахівці служби розмінували 13 тис. гектарів територій та 40 тис. гектарів акваторій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук