Українського посла вивезли з Фінляндії для лікування важкої травми

Травму дипломат дістав у будівлі посольства і чотири місяці перебував в лікарні

Андрій Олефіров

Посла України в Фінляндії Андрія Олефірова транспортували на батьківщину для подальшого лікування після травми, котру дипломат отримав у вересні 2018 року.

Як інформує сайт «Збруч» з посиланням на Helsingin Sanomat, 46-річний Олефіров важко травмувався під час падіння зі сходів у будівлі посольства України, розташованого на острові Кулосаарі в Гельсінкі, наприкінці робочого дня 18 вересня. Його госпіталізували в клініку для інтенсивної терапії – посол понад чотири місяці перебував у гельсінській лікарні.

«Я можу підтвердити, що посол зазнав травми у вересні», – прокоментував ситуацію радник українського посольства Ілля Квас.

За його словами, Олефірова транспортували в Україну для подальшого лікування. Водночас представник амбасади визнав за некоректне розголошувати інформацію про стан здоров’я українського посла.

Радник посольства Ілля Квас відкинув будь-які підозри щодо можливого кримінального підґрунтя цього інциденту, повідомивши, що поліція не порушувала кримінальної справи з цього приводу.

«Це цілковито виключено, це було справді випадково», – сказав Квас у розмові з журналістом.

Згідно з архівними повідомленнями МЗС України, 18 вересня у Гельсінкі відбулося засідання Українсько-фінської комісії з економіки і торгівлі; українську делегацію очолювала міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

Сторінка у Twitter зазвичай активного Андрія Олефірова не оновлюється з 18 вересня. Останні нотатки присвячені критиці іноземних зірок (зокрема Жерара Депардьє), котрі є прихильними до Росії.

«Московія примушує брати своє громадянство українських політв’язнів, як-от Сенцова, а вони мають гідність відмовлятися. Це все, що потрібно знати про іноземних «акторів, спортсменів», які беруть добровільно велетенські території», – писав посол.

Видання Helsingin Sanomat характеризує Андрія Олефірова як працьовитого дипломата, котрий активно відстоював українські інтереси і в політичних стосунках, і в публічному дискурсі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук