Українці мають забути про шалену комуналку, – Ростислав Мельник про проект Закону «Теплі оселі»
Основою законопроекту «Теплі оселі» є свідоме споживання за рахунок систем енергозбереження, що дозволить економити на опаленні до 40%. Про це кандидат в народні депутати від політичної партії «Слуга Народу» по 116 округу Львова Ростислав Мельник написав на своїй сторінці у Facebook за підсумками зустрічі із головою партії Дмитром Разумковим.
За словами Мельника, така технологія вже розроблена і впроваджується в будинках Києва та Львова. Під час зустрічі Ростислав Мельник наголосив, що впровадження систем енергозбереження має відбуватись на державному рівні.
«Це є в моїй програмі, з якою я йду в парламент. Під таку ініціативу може дати гроші будь-яка міжнародна фінансова організація, наприклад ЄБРР. В багатьох цивілізованих країнах вже давно зрозуміли, що економити на опаленні реально за рахунок свідомого споживання. Йдеться про те, що мешканці багатоквартирних будинків будуть бачити, скільки вони реально споживають, матимуть змогу регулювати подачу тепла за допомогою відповідних датчиків і контролювати весь процес через додаток у смартфоні. Технологія, яку я пропоную розроблена в Україні нашими IT-спеціалісти із Запоріжжя. Зважаючи на це, система для споживача не буде коштувати дорого», – пояснив Мельник.
Кандидат у народні депутати каже, що відповідна модель енергозбереження дозволить економити на опаленні до 40%. При цьому, за словами Мельника, система доволі проста.
«Якщо говорити про середньостатистичну сім’ю, яка, умовно кажучи, о 8 ранку йде на роботу і о 7 вечора повертається додому, вночі треба спати при температурі десь 17 градусів, а не 25, як це часто є у нас, відповідно, вночі температуру треба знижувати, в вдень взагалі вимикати опалення. У такому випадку можна економити до 40% вартості опалення. Українці мають забути про шалену комуналку», – каже Ростислав Мельник.
Крім того, таку систему енергозбереження можна адаптувати і до будинків старого фонду.
«Ми спробували встановити систему у будинках старого житлового фонду у Львові. Адже не всі живуть у нових житлових комплексах. Тут ми зіткнулися з тим, що є дві системі подачі опалення: горизонтальна, як в нових будинках, для такої системи наша технологія підходить найкраще, бо можна встановити поквартирне регулювання подачі тепла. Але є будинки з вертикальною системою подачі опалення – тепло йде по стояках і у такому випадку датчик, який буде регулювати подачу опалення, буде встановлений на вході в будинок», – пояснив він.
Так, під час зустрічі із Дмитром Разумковим кандидат запропонував поставити питання на державний рівень та встановити такі системи по всій Україні впродовж 10 років. Майбутньому новому Уряду треба лише підрахувати, скільки грошей потрібно для впровадження систем енергозбереження і як швидко вони окупляться.