«Укрзалізниця» передала СБУ матеріали на братів Дубневичів

Євген Кравцов назвав цей день «чорним понеділком»

«Укрзалізниця» передала СБУ матеріали на братів Дубневичів
Пов'язані з Дубневичами компанії підозрюють у завищенні вартості анкерів для залізничних колій

Керівник «Укрзалізниці» Євген Кравцов заявив 23 вересня про передачу правоохоронцям матеріалів на братів Дубневичів, що стосуються закупівлі анкерів за завищеними цінами. За словами Кравцова, лише за сім місяців 2019 року через закупівлю одного виду анкерів (елемент, що скріплює колії) «Укрзалізниця» зазнала більше 60 млн грн збитків.

«"Чорний понеділок" для братів Дубневичів. «Укрзалізниця» зібрала і передала матеріали правоохоронцям щодо мільйонних збитків при купівлі та постачанні анкерів. Це черговий щабель у нашій непростій боротьбі за прозорий ринок закупівель УЗ. Тут маємо справу з гігантами тіньових закупівель...»заявив Євген Кравцов.

За його словами, упродовж 2018-2019 років закладні анкери «Укрзалізниці» постачали дві компанії зі схожими назвами. При цьому елементи постачалися під виглядом української продукції, однак під час перевірки з'ясували, що їх насправді завозили з Білорусі.

«Імпортував цю продукцію вітчизняний виробник через фірму-прокладку. Цікаво, що завозились анкери під виглядом заготовки, що дозволило суттєво занизити імпортне мито. Орієнтовна собівартість однієї одиниці такої «деталі» становила близько 50 грн, а Укрзалізниці її вже продавали як товар за 94 грн. За нашими підрахунками, лише за 7 місяців 2019-го завищення вартості могло скласти більше 60 млн грн. Місяць тому ми призупинили рознарядки на постачання анкерів АЗ-2 за укладеними договорами», – заявив Євген Кравцов.

Він ніде прямо не описує причетність Дубневичів до цієї схеми, однак на офіційному сайті «Укрзалізниці» вказано, що «усі задіяні в цій схемі підприємства, згідно з повідомленнями в ЗМІ, пов’язані з двома братами, які протягом багатьох років заробляли надприбутки на залізничній галузі».

Зазначимо, «Укрзалізниця» впродовж багатьох років закуповувала анкери виключно у компаній братів Дубневичів, оскільки саме вони володіли патентом на виготовлення цієї деталі. Втім, зараз, як повідомив Кравцов, компанія відмовилася від використання тих рейкових скріплень, які перебачали закупівлю анкерів АЗ-2.

P. S. У середу, 25 вересня, прес-служба «Корпорації КРТ» братів Дубневичів публічно прокоментувала звинувачення «Укрзалізниці». У поширеному повідомленні компанія Дубневичів звинуватила керівника «Укрзалізниці» Євгена Кравцова у маніпуляціях та заявила, що сама звернеться до правоохоронців через намір «Укрзалізниці» закуповувати анкери інших виробників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук