У Львові відкрилася виставка «Меню як мистецтво», на якій вперше презентували меню з «Титаніка», а також два меню, ілюстровані чеським художником, майстром театральної і рекламної афіші Альфонсом Мухою. Виставка проходить в Палаццо Бандінеллі (пл. Ринок, 2).
Координатор виставки Анастасія Сімферовська зазначила, що цьогорічний захід продовжує торішню виставку і дарує мешканцям та гостям міста можливість побачити сторону повсякденного життя людей, які жили в кінці XIX - на початку XX ст. у різних європейських країнах.
«Кожне меню з цієї виставки постає справжнім витвором мистецтва. З нашим ритмом життя ми втратили момент уваги до деталей життя», – наголосила вона.
За словами власника колекції історичних меню, львівського ресторатора Вардкеса Арзуманяна, кожне меню супроводжується описом цікавих традицій, які були в Європі та у Львові.
Щодо найепатажнішого експонату виставки – меню з корабля «Титанік» за день до трагедії, то колекціонер ділиться деталями неохоче. Він розповів лише, що придбав його з аукціону за кордоном, але не називає його вартості: «Дорого», – сміється він. Так само Арзуманян не зазначив, який з представлених на виставці експонатів є найдорожчим.
На запитання журналістів, яким чином попереднім власникам вдалось зберегти меню з затонулого корабля, Арзуманян не зміг відповісти.
«Я не люблю придумувати легенди про те, що якась леді зберегла це меню в білизні абощо. Я не знаю, як воно збереглось», – зазначив колекціонер.
Щодо «Львівського куточка», де представлені меню львівських ресторанів, то Арзуманян зазначив: «Львів не був таким гастрономічним, яким він є зараз. У Львові не всі ресторани пропонували смачну їжу, зате створювали традиції, що об’єднують людей. Тогочасні заклади пропонували багато цікавих алкогольних напоїв, а одне львівське меню, окрім переліку їжі, пропонувало запросити дівчинку, яка складе вам компанію. Взагалі львівська традиція для мене безцінна, і я буду над нею працювати».
Виставка «Меню як мистецтво» триватиме до 30 червня.