Уряд дав можливість фронтовикам поїхати за кордон на безкоштовне протезування
Кабінет міністрів затвердив порядок протезування та ортезування військових, які брали участь в антитерористичній операції на сході України, за кордоном.
Документ визначає механізм безоплатного забезпечення протезуванням та/або ортезуванням виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, інформує військовий комісаріат Львівщини.
Право на таку допомогу мають військовослужбовці, які внаслідок захворювання, поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпечення її проведення, втратили функціональні можливості кінцівок.
Для розгляду питання щодо протезування (ортезування) за кордоном, учасник АТО або його законний представник повинен подати особисто або надіслати поштою до Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції такі документи:
- заяву;
- копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
- копію документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
- направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації; – висновок військово-лікарської комісії про потребу у протезуванні (ортезуванні);
- витяг з історії хвороби;
- фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.
Якщо до заяви додаються не всі вищенаведені документи, Державна служба у справах ветеранів війни повідомляє у триденний термін учасника АТО, або його законного представника про документи, які необхідно подати додатково.
Рішення щодо доцільності протезування (ортезування) учасника АТО за кордоном, вибору закордонного надавача послуг і розміру витрат приймається експертною комісією Мінсоцполітики із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації. Це робиться з урахуванням обсягу бюджетних призначень, передбачених на зазначені цілі, та висновку експертної групи при Державній службі у справах ветеранів війни.
Право на отримання зазначеної допомоги на протезування (ортезування) однієї кінцівки за кордоном може бути використано лише один раз.
Вартість протезування (ортезування) однієї кінцівки за кордоном не може перевищувати 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня 2014 року, в якому прийнято експертною комісією Мінсоцполітики із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації рішення про доцільність протезування (ортезування) за кордоном.
У разі перевищення зазначеної вартості учасник АТО, який втратив функціональні можливості кінцівок, або його законний представник може здійснити доплату різниці за рахунок власних коштів або інших джерел.
Постанова на початку жовтня була прийнята Кабінетом міністрів.