Уряд хоче посилити законодавство у сфері судноплавства
Урядова комісія пропонує посилити законодавство в частині регулювання судноплавства, заявив віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, керівник комісії з розслідування причин аварії катера «Іволга» Геннадій Зубко.
«Я думаю, що ми будемо вносити пропозицію підходити ближче до європейського законодавства – в частині посилення відповідальності за керування такими транспортними засобами. Для розуміння: сьогодні в Європі якщо людина вимикає радіолокацію, то вона звільняється від керування, вилучається сертифікат, і вона більше ніколи його не зможе отримати», – сказав він на брифінгу в понеділок у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».
Крім того, після цієї катастрофи дані доручення перевірити плавзасоби, їх електронне і радіопередавальне оснащення. Також будуть перевірені ліцензії та сертифікати на можливість керування таким транспортом, крім цього, пройде облік всіх можливих (не тільки сертифікованих) причалів.
Тема посилення законодавства у сфері судноплавства актуалізувалася після того, як 17 жовтня о 15:38 у Чорному морі в районі міста Білгород-Дністровський Одеської області перекинулося прогулянкове судно «Іволга». На борту було щонайменше 36 осіб.
За інформацією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, 22 людей врятовано, вони перебувають у лікувальних закладах. 14 пасажирів загинули, особи п’яти з них правоохоронці встановлюють.
За попередніми даними, причиною аварії прогулянкового катера стало перевантаження судна.
У понеділок, 19 жовтня, катер почали піднімати з води.
Капітанові затонулого катера оголошено про підозру, його затримано. Як повідомляє прокуратура Одеської області, відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 276 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту, що спричинило загибель людей), санкція якої передбачає позбавлення волі на термін до 10 років.
Уряд вже пообіцяв виплатити загиблим і постраждалим у цій трагедії грошову допомогу.