Уряд просять поспішити із концепцією розвитку територій аеропорту "Львів"
7 квітня відбулося засідання містобудівної ради Львова, присвячене питанню детального планування території Міжнародного аеропорту «Львів» та прилеглих територій.
Містобудівна рада ухвалила резолюцію, відповідно до якої звертатиметься до замовників реконструкції аеропорту з проханням пришвидшити роботу щодо винесення завдання на детальне планування території аеропорту щодо оформлення землекористування на відповідні території, передбачення фінансування на вказані заходи. Звернення будуть адресовані управлінню капітального будівництва Львівської облдержадміністрації, уряду та дирекції Міжнародного аеропорту "Львів".
За словами начальника управління архітектури Львівської міської ради Юрія Криворучка, що головував на містобудівній раді, лише після затвердження завдання із конкретними вимогами можна приступати до детального планування території аеропорту. Детальний план має пройти процедуру затвердження, а опісля слід розробити і затвердити й генеральний план цього важливого об’єкту.
Попереднє планування території, яке має лягти в основу завдань та самого планування, розробили архітектори КПМ-1 ДІПМ "Містопроект". Головний архітектор проектів КПМ-1 ДІПМ "Містопроект" Петро Крупа акцентував, що слід закласти концепцію розвитку аеропорту на тривалу перспективу, наприклад до 2025 року, й закласти почерговість її реалізації. Перша черга має завершуватися у 2012 році, коли слід забезпечити усі вимоги для обслуговування чемпіонату Євро-2012.
За його словами, детальний план території аеропорту має передбачати об’єднання існуючих терміналів та нового, що будується до Євро-2012, в єдиний комплекс, а для цього з території треба винести об’єкти "Украероруху".
Представники "Містопроекту" вважають, що паливно-заправну станцію, що сьогодні знаходиться за 100 м до проектованої вулиці Ряшівської, слід буде переносити, оскільки треба збільшити об’єми зберігання палива з 5 тис. куб. м до 11. Проектанти вважають, що вивільнену територію доцільно використовувати для організації паркування транспорту. "Це завдання для спеціалізованого інституту "Украеропроект", - зазначив П.Крупа.
Також у детальному плані території аеропорту має бути передбачений розвиток забудови на території між аеропортом і вул. Ряшівською. Вона ділиться на шумові зони різних категорій, для окремих передбачені обмеження щодо житлової забудови.
Насамкінець, детальний план має дати остаточні відповіді на питання організації транспортного сполучення із аеропортом. Має бути збудована магістральна вул. Ряшівська, менші вулиці, що забезпечують зв’язок аеропорту з довколишньою територією, автовокзалом. Представники "Містопроекту" пропонують розглянути можливість задіяння залізничної станцій Скнилів.
Своєю чергою, заступник начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Львівської міської ради Ігор Гуменчук поінформував, що до кінця не вирішені питання землекористування. "Вмовляння протягом чотирьох місяців Міжнародного аеропорту "Львів" оформити право власності на земельні ділянки, а відтак і землекористування до сьогодні результату не дали. І хоч управління капітального будівництва, через недостатню ініціативність дирекції аеропорту, стало замовником реконструкції, воно не може оформляти землекористування на ці ділянки на себе, бо це не відповідає діючому законодавству", - зазначив він.