Уряд схвалив закупівлю юридичних послуг для захисту інтересів України в справі «Євробачення»

КультураРоман Ганкевич, 10 серпня 20172580
Уряд схвалив закупівлю юридичних послуг для захисту інтересів України в справі «Євробачення»
фото EPA/UPG
У ЗМІ блокування коштів «Євробачення» пов'язують з судовою тяганиною між НТКУ і Euronews

Кабінет міністрів схвалив закупівлю юридичних послуг для представництва інтересів країни в суді в справі про «заморожування» €15 млн гарантій за проведення міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» в 2017 році. Про це інформували у прес-службі уряду.

Як зазначається, згідно з розпорядженням №530 від 9 серпня, Кабмін дозволив закупівлю за переговорною процедурою юридичних послуг для захисту інтересів України у справі про позов держави Україна до компанії Euronews SA. У повідомленні, яке додається до тексту розпорядження, мовиться, що уряд вживає заходів для повернення коштів фінансової гарантії для проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2017» в державний бюджет України.

«Дане рішення дозволить Мін'юсту здійснити у 2017 році закупівлю за державні кошти послуг юридичних радників, примирителів, фахівців, експертів, в тому числі іноземних, які мають необхідні знання та досвід для здійснення заходів щодо захисту прав та інтересів України під час розгляду зазначеної справи в суді першої інстанції кантону Женеви (Швейцарія)», - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, у червні 2017 року Женевське управління примусового стягнення заборгованості заморозило і ініціювало процедуру арешту €15 млн, наданих Україною Європейській мовній спілці у вигляді гарантії належного проведення Євробачення. У ЗМІ пов'язували блокування коштів з тим, що раніше Київський апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні апеляції Національної громадської телекомпанії України (НГТУ), як правонаступниці Національної телекомпанії України (НТКУ), за позовом компанії Euronews про стягнення з неї €10,59 млн.

Договір про створення української версії Euronews між українською телекомпанією і міжнародним телеканалом був укладений в жовтні 2010 року. У вересні 2014 року НТКУ заявила про наявність заборгованості перед Euronews у розмірі 176 млн грн. Нове керівництво Держкомтелерадіо та НТКУ ініціювало припинення відносин, як невигідне з фінансової точки зору для української сторони, а також через неможливість впливати на контент української версії Euronews.

Держкомтелерадіо в січні 2015 року ініціювало припинення функціонування україномовної версії Euronews. Згідно з проектом відповідного розпорядження Кабміну, НТКУ повинна розірвати ліцензійну угоду з міжнародним телеканалом про створення україномовної версії. Однак 19 травня 2016 року Апеляційний суд Києва відмовив у задоволенні апеляції НТКУ за позовом компанії Euronews про стягнення з НТКУ €10 млн. Суд відмовив НТКУ в визнанні договору недійсним і зобов'язав її виплатити на користь Euronews повну позовну суму, яка фактично відповідає двом річним бюджетам НТКУ до реформи або половині поточного річного бюджету всієї системи державного телерадіомовлення в Україні. НТКУ подала касацію, яка пізніше була відхилена.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук