Уряд змінив процедуру оформлення документів для забудови історичної місцевості
Кабінет міністрів України змінив процедуру розробки та узгодження науково-проектної документації на будівництво в історичному середовищі населених пунктів. Проект постанови «Про внесення змін до Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць» був схвалений на засіданні уряду у середу, передає прес-служба Міністерства культури.
Прийнятий проект скасовує необхідність розробки історико-містобудівного обґрунтування (ІМО) у тих історично населених місцях, де в установленому порядку розроблені та затверджені історико-архітектурні опорні плани.
При цьому, з 1 січня 2019 року інститут історико-містобудівного обґрунтування ліквідується, а вся проектна документація на нове будівництво в історично населених місцях повинна розроблятися виключно відповідно до існуючих історико-архітектурних опорних планів.
Історико-архітектурні опорні плани – це плани, які фіксують розташування всіх нерухомих пам'яток історії та культури і нововиявлені об'єкти, з їх територіями та зонами охорони. Вони складаються на основі сучасних картографічних матеріалів або геодезичної зйомки. В Україні 401 населений пункт визначено історичним місцем.
Відповідно до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», для населених пунктів у складі генпланів мають бути розроблені історико-архітектурні опорні плани. Станом на вересень 2017 року історико-архітектурні плани затверджено тільки у 86 населених пунктах.