В армії США продемонстрували гранатомет, надрукований на 3D-принтері
Надруковані гранати вилітають зі ствола всього на 5% повільніше ніж звичайні, тим самим доводячи, що система працює близько до стандартного озброєння
Армія США продемонструвала гранатомет, який майже повністю сконструйований з частин, надрукованих на 3D-принтері, повідомив ресурс Popular Mechanics.
Гранатомет називається RAMBO (Rapid Additively Manufactured Ballistics Ordnance). Модифікований гранатомет M203 має приклад та пістолетну рукоятку. Окрім пружин і затискачів у RAMBO всі 50 індивідуальних частин виготовлені за допомогою тривимірного друку. Стовбур і ствольна коробка зроблені з алюмінію за допомогою прямого лазерного спікання. А пусковий гачок і ударник віддруковані зі сталі 4340.
Гранати для цієї зброї теж надруковані на принтері. Це тренувальні заряди M781 без вибухівки з алюмінію, які наповненені склом нейлону. Як наголошують в армії, після тестів і 15 пострілів гранатомет показав нульову ступінь погіршення. Тобто надруковані гранати вилітають зі ствола всього на 5% повільніше ніж звичайні гранати, тим самим доводячи, що система працює близько до стандартного озброєння.
На виготовлення такої розробки знадобилось близько 75 годин, проте в армії США таким результатом задоволені, але розуміють, що їм є ще над чим працювати.
«З використанням звичайних методів для друку такої зброї знадобляться місяці і тисячі доларів, а також неймовірні пізнання в інженерії, щоб правильно зробити ствол такого гранатомета», – розповіли розробники.
В армії припускають, що все озброєння в майбутньому буде саме друкуватись, а в подальшій перспективі це будуть робити самі солдати прямо на місці служби, йдеться в публікації, переклад якої процитувало «Новое время».