В Івано-Франківську до 60-ої річниці депортації українців презентували книгу про втрачені села
В Івано-Франківську у Науково-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття, презентували книгу «Втрачені українські села. Чорна».
Автор збірки – голова Івано-Франківського обласного товариства "Бойківщина" Дарія Петречко, яка зібрала унікальні спогади односельців, розкиданих по всьому світі з часу депортації українців Західної Бойківщини, яка відбулася у 1951 році, відповідно до Договору про обмін ділянками державних територій між СРСР та Польською Республікою, повідомляє кореспондент ZAXID.NET .
"Метою моєї праці є збереження пам’яті про людей, село Чорна Нижньо-Устріцького району колишньої Дрогобицької області та про події 1951 року, які пережили мої батьки та односельці. Хочу привернути увагу до білої плями в історії українського народу, зокрема, українців втраченої західної частини Бойківщини, з метою вивчення та оприлюднення тих подій та надання їм оцінки з боку громадськості та держави", - зазначила Дарія Петречко.
"Описати неможливо, що то було тоді в селі. Старенькі бабці плакали, цілували свою землю, хату, малі діти кричали. Ну, а батьки – що могли зробити?- клунки збирали", - пригадує одна з переселених українок Марія Тулейбич. Нині, вона одна з тих, хто зберігає традиції та звичаї своєї малої батьківщини, якої вже немає на мапі України.
В 1951 році було депортовано понад 32 тисячі людей з 41 села і міста Нижні Устеріки. Нині ці люди живуть в чотирьох південних областях України: 25 селах Донецької, 10 селах Миколаївської, 20 селах Одеської та 5 селах Херсонської областей.