В НАБУ постійно зростає кількість порушених справ проти суддів

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) розслідують 13 кримінальних проваджень щодо українських суддів, а також збирають інформацію про суддів для більш результативного проведення судової реформи в Україні.

«Дуже велику увагу ми приділяємо представникам судової гілки влади. Частково це пов'язано з тим, що назріває судова реформа, а також з тим, що без чесних судів усі реформи приречені на провал», – сказав директор НАБУ Артем Ситник на прес-конференції в четвер у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

У цьому контексті він повідомив, що на теперішній момент налічується 13 кримінальних проваджень, які стосуються представників Феміди, і кількість цих проваджень постійно збільшується.

Ситник наголосив, що після перших чотирьох затримань суддів, які провело НАБУ, різко збільшилася кількість звернень в Бюро щодо неправомірних дій служителів Феміди.

Крім того, директор НАБУ розповів, що зараз потужності створеного аналітичного управління в НАБУ використовуються також для того, щоб сформувати досьє на чиновників, а також представників судової гілки влади.

«Країна має намір провести судову реформу і в обробці наших аналітиків знаходиться близько 1,5 тис. суддів і ми формуємо ці досьє. І збираємося їх використовувати не тільки для реєстрації кримінальних проваджень, якщо будуть встановлені ознаки злочину, але і для передачі компетентним органам, які будуть займатися проведенням судової реформи», – розповів Ситник.

Тобто, за його словами, ці досьє будуть направлятися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та до Вищої ради юстиції.

«У цьому напрямку у нас є плідна співпраця, і я думаю, що це істотно поліпшить якість проведення судової реформи, оскільки та інформація, яка вже отримана щодо суддів, вона не може не шокувати, і в частині кількості майна, і закордонних поїздок», – додав директор НАБУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук