В опозиції заговорили про позачергові вибори до Ради
«Якщо влада і надалі буде розглядати парламент як партійно-господарський актив Януковича – необхідні позачергові вибори», – заявив один із лідерів «Батьківщини», народний депутат України Микола Томенко після сьогоднішнього засідання опозиції у стінах Верховної Ради.
За його словами, якщо більшість не піде на виконання вимог опозиції, зокрема, щодо персонального голосування, адекватного реагування на ситуацію з Юлією Тимошенко та Юрієм Луценком, якщо нова Верховна Рада під час другої сесії буде так само діяти в режимі партійно-господарського режиму влади і намагатися з «енного» разу проголосувати за законопроекти та рішення, що передаються з Адміністрації президента чи уряду, то це щоденно створюватиме ситуацію квазілегітимності парламенту.
«Коли взяти до уваги той факт, що сьогодні ми вже маємо двох зрадників – «тушок» Табалових, і не дай Бог, якщо такі депутати з’являться ще, то в сумі ці два фактори ставлять під загрозу легітимність парламенту», – заявив Микола Томенко.
На його думку, сьогодні є лише один вихід із ситуації – це ухвалення законопроекту про вибори на пропорційній основі за відкритими партійними списками та проведення позачергових виборів.
За словами політика, такі позачергові вибори ідеально було б провести разом з достроковими президентськими виборами.
Нагадаємо, фракції Верховної Ради Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина, Всеукраїнське об'єднання «Свобода» і «Український демократичний альянс за реформи (УДАР) Віталія Кличка» просили спікера парламенту Володимира Рибака скликати позачергову сесію парламенту до 31 січня, зібравши для цього підписи.
Опозиція пропонувала такий порядок денної сесії: створення тимчасової слідчої комісії з розслідування порушень Конституції при ув'язненні колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко й колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, заслуховування інформації генерального прокурора, міністра внутрішніх справ і голови СБУ щодо питання тюремного ув'язнення Тимошенко й Луценка, питання про політичну відповідальність голів МВС і СБУ, а також вираження недовіри генпрокурору.
Екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко вручили повідомлення про підозру в організації розтрати чужого майна, а також у тому, що 1996 року, будучи президентом ЄЕСУ, спільно з Павлом Лазаренком вона замовила й організувала вбивство народного депутата Євгена Щербаня. 18 січня генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що за такий злочин обвинуваченій загрожує довічний термін.
Підставою для вбивства депутата Євгена Щербаня, у якому підозрюють екс-прем’єрів Юлію Тимошенко й Павла Лазаренка, слідчі вважають неможливість поділити ринок газу в Донецькій області.