В тилу АТО на Львівщині
Неподалік Куликова посилено ремонтують радянську техніку та відправляють на схід у зону бойових дій
0До виконання воєнних завдань долучаються не тільки бійці, які безпосередньо перебувають в зоні АТО, а й військовослужбовці, які перебувають в тилу та підтримують боєздатність армії.
У Центрі забезпечення тилу Міністерства оборони, що на Львівщині, неподалік Куликова, ремонтують та відправляють військову техніку на схід у зону бойових дій. Крім того, центр є пунктом переправи паливно-мастильних матеріалів. Сюди паливо привозять залізничним транспортом, а вже звідси вантажівками відправляють до понад сотні військових частин Західного регіону та на схід України.
У березні цього року Центр було приведено у вищу ступінь бойової готовності. Техніку, переважно радянського виробництва, почали ремонтувати, розконсервовувати та готувати до виконання бойових завдань. Майже вся вона виготовлена у 80-х – 90-х роках минулого столітя.
Як розповів командир Центру полковник Валерій Копішинський, за цей час спеціалісти зняли з довготривалого зберігання та підготували до експлуатації близько 50 вантажних автомобілів. Вартість дрібного ремонту кожного з них – від 800 до 5 000 грн.
«22 роки техніка знаходилася на зберіганні. З часом деякі елементи зіпсувалися й потребують ремонту або заміни. У нас є ремонтна майстерня, особовий склад якої готує техніку до видачі військам. Відремонтовані машини відправлять на схід. Окрім того, технікою укомплектовуються батальйони територіальної оборони», – пояснив командир частини.
За словами начальника ремонтного відділення техніки тилу Сергія Кондратенка, найбільш проблемними місцями в автомобілях є лічильники, які потрібно міняти на нові або розбирати і ретельно чистити.
«Зняти їх і поставити – це досить трудомістка робота. На одну машину витрачається до 5-ти днів. Якщо машина не потребує ремонту, то на її розконсервацію та перевірку всіх систем потрібно 2 – 3 дні», – розповів Кондратенко.
Володимир Терещенко ремонтує лічильник. Фото: ZAXID.NET
Машини призначені для заправки танків, БТРів та авіації. Одна машина АТЗ-9,3 на базі КРАЗу, за словами механіка, може перевозити майже 10 тонн палива. Вона може заправити півроти танків або роту БТРів.
Активну участь у відновленні техніки взяли також громадські активісти та органи місцевого самоврядування, зокрема, Жовківська райрада. Вони передали військовій частині запчастини на суму близько 35 тис. грн.
Як розповів командир частини Валерій Копішинський, військовим доводиться працювати і у вихідні, і у неробочий час. Водії, більшість з яких – цивільні, не відмовляються їхати у Харківську, Херсонську, Дніпропетровську області.
Кілька разів на тиждень сюди прибувають вантажівки, які можуть перевозити до 15 тонн палива та переправляють його до місць дислокації військових. Паливо знаходиться у підземних резервуарах, місткістю 1000 тонн кожна. Крім того, на території бази є велика кількість наземних резервуарів.
У Центрі забезпечення тилу також відбувається розподіл паливно-мастильних матеріалів. За неповних три місяці із центру переправили до військових частин, які виконують бойові завдання, близько 300 тонн бензину, понад 1600 тонн дизельного палива та понад 800 тонн авіаційного гасу.