В Туреччині ввели надзвичайний стан
Посольство України пояснило, як треба себе поводити в Туреччині в період дії НС
Президент Туреччини на три місяці ввів надзвичайний стан, повідомляє місцеве агентство «Анадолу».
«Президент Ердоган оголосив про введення надзвичайного стану строком на три місяці відповідно до статті 120-ї Конституції з метою якнайшвидшого усунення всіх чинників терористичної організації, яка здійснила спробу державного перевороту», – йдеться в повідомленні.
«Цей захід жодним чином не спрямований проти демократії, прав і свобод. Навпаки, його мета полягає в тому, щоб захистити і зміцнити ці цінності», – запевнив Ердоган.
«Мета оголошення надзвичайного стану полягає в здійсненні активних і прискорених заходів, спрямованих на усунення загрози проти демократії, правової держави, прав і свобод наших громадян», – додав він.
Як пише DW, під час надзвичайного стану, згідно з турецькою Конституцією, обмежуються основні права громадян. Президент керує країною, видаючи декрети. Крім того, кабінет міністрів Туреччини може вводити комендантську годину та забороняти мітинги та демонстрації. Крім того, друковані ЗМІ можуть виходити тільки за наявності офіційних дозволів, а джерела аудіо- та візуального мовлення мають контролюватись державою. Розширюються підстави конфіскації транспортних засобів та об’єктів власності.
В той же час прем’єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим запевнив, що введення в країні надзвичайного стану не позначиться на повсякденному житті громадян.
«Прийняте рішення не стосується повсякденного життя громадян. Його мета полягає в тому, щоб забезпечити послідовну та швидку роботу державних органів», – написав він у Twitter.
Посольство України в Туреччині у Facebook детально пояснило, що означає таке рішення Ердогана. Зокрема, в Туреччині вводяться окремі обмеження на пересування, проведення мітингів, демонстрацій, зібрань; можуть проводитись вибіркові перевірки документів;
призупиняються або забороняються різні розважальні заходи; може бути заборонений в’їзд/виїзд окремих осіб з Туреччини; посилюється контроль ЗМІ, окремі з яких можуть бути заборонені або доступ до них може бути обмеженим; у разі виникнення відповідних обставин без спеціального дозволу може вилучатись чи конфісковуватись майно.
«У зв’язку з цим посольство наголошує на тому, що громадяни України, які найближчим часом планують поїздки до Туреччини або вже перебувають на її території, повинні завжди мати при собі документи, які посвідчують їх особу. Громадянам України рекомендується виявляти підвищену пильність і обережність, не відвідувати місць проведення мітингів та демонстрацій, без зайвої потреби уникати тривалого перебування в транспортних терміналах (аеропорти, морські порти, залізничні та автобусні вокзали), адміністративних будівлях, неухильно виконувати законні вимоги правоохоронних органів і місцевої влади, стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування», – пояснили у посольстві.
У разі затримання, потрапляння в ситуацію, яка носить загрозу життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туреччині за номером телефону: +90 533 307 72 32, e-mail: emb_tr@mfa.gov.ua або Генерального консульства України в Стамбулі за номером телефону: +90 530 612 55 77, e-mail: gc_tr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.
Як повідомляв ZAXID.NET, уночі проти 16 липня 2016 року в Туреччині відбулася невдала спроба військового заколоту проти чинного президента Реджепа Таїпа Ердогана.
За офіційною версією, спробу державного перевороту організували послідовники турецького проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого звинувачують у тривалій кампанії з метою повалення турецького уряду через прихильників у турецьких установах, зокрема військових, поліцейських і судових, яких було залучено до формування «паралельної» держави.
Згідно з іншою версією, заколот організували військові-кемалісти, незгодні з політикою ісламізації, яку провадить Ердоган. Так, у Туреччині заарештовано колишнього головнокомандувача військово-повітряних сил країни генерала Акіна Озтюрка, якого вважають ініціатором невдалого військового перевороту.
Найбільше активних заколотників виявилося у ВМС та ВПС.