В Угорщині на референдумі щодо прийому біженців проголосувало 45% виборців

СвітЮлія Поліковська, 3 жовтня 20162070
В Угорщині на референдумі щодо прийому біженців проголосувало 45% виборців

В Угорщині на референдумі щодо квоти країни на прийняття мігрантів, який відбувся у неділю, 2 жовтня, близько 98% учасників висловилися проти намірів Євросоюзу розмістити в країнах-членах блоку 160 тис. мігрантів, 1294 з яких мають дістатися Угорщини. Про це повідомило ВВС.

При цьому явка на референдумі була нижчою за необхідний мінімум: проголосувало 45% виборців, які мають право голосу, а мінімум становив 50%.

Це дало опозиції підстави заявити, що результати референдуму мають бути оголошені недійсними. За словами її лідера Ференца Дьюрчаня, низька явка означає, що більшість людей не підтримують уряд.

«Судячи з результатів: за такої низької явки, люди не підтримують уряд. І це добре. Питання міграції перетнуло угорські кордони», – сказав опозиціонер.

Однак прем’єр країни Віктор Орбан назвав підсумок голосування вичерпним і з політичної точки зору, і з точки зору законності.

Орбан закликав лідерів ЄС звернути увагу на результати угорського голосування і попередив, що внесе в конституцію країни зміни, необхідні для того, щоб результат референдуму був визнаний обов’язковим до виконання.

Нагадаємо, на референдум в Угорщині виносилося питання: «Чи хочете ви, щоб Європейський Союз міг призначати обов’язкове розселення неугорських громадян в Угорщині навіть без згоди парламенту?».

Додамо, на початку вересня голова Європейської ради Дональд Туск попередив, що можливість ЄС приймати нових біженців досягла межі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук