В Україні 3 млн людей – з вірусним гепатитом

Гепатит не спить

Головні новини за 25 липняНовини Львова, 25 липня 2013, 21:46 426 0

В Україні понад три з половиною мільйони людей, інфіковані цим небезпечним вірусом. Недуг особливо небезпечний, оскільки часто переходить у хронічну форму, а згодом може перерости у цироз або рак печінки.

Олена з дня на день чекає виписки. Більше місяця жінка провела в лікарні. Вона розповідає, довго лікувала отруєння, і лише за два тижні помітила, що пожовтіли очі.

Де заразилась жінка і досі не знає. Інкубаційний період може тривати до чотирьох місяців. Тож важко згадати усі подряпини. Лікарі наголошують: для інфікування гепатитом групи В або С вистачає одного мілілітра крові.

Для таких процедур лікарі навіть радять приносити майстру свої інструменти. а от майстер манікюру Галина Баштова пояснює: до неї щодня приходять різні клієнти і вона перша в групі ризику, тому всі інструменти ретельно дезінфікує.

Хоч лікарі і відстоюють колег і запевняють, що в медустановах підхопити вірус практично не можливо, все ж залишають місце і для такої версії. Тому наголошують: голки, шприци та крапельниці повинні бути одноразовими.

Бажано їх придбати заздалегідь. У стоматологів раніше, взагалі, існував окремий стіл для людей, що перехворіли на гепатит. Сьогодні розповідають, прогрес та методи дезінфекції дозволяють вбити навіть вірус "ВІЛ-СНІДУ".

При собі стоматолог повинен мати до десяти комплектів інструментів. Голки і наконечники після використання взагалі спалюють. Втім, якщо сумніваєтесь у стерильності інструментів та сумлінності свого лікаря, переконайтесь чи приладдя пройшло ретельну дезінфекцію.

Адже профілактика обійдеться вам щонайменше дешевше, ніж подальше лікування. Аби побороти гостру форму гепатиту "С" хворому доведеться викласти від 30-ти до ста тисяч гривень на рік.

Приблизно на одну тисячу українців - п’ятеро інфіковані гепатитом. Тому важливо регулярно проходити обстеження, особливо, це стосується людей, які раніше перехворіли на вірусний гепатит, робили переливання крові, або проходили процедуру гемодіалізу. А також люди до 35-ти років.
 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук