В Україні – День пам’яті жертв голодоморів
До теми
- Ще один штат США визнав Голодомор геноцидом проти українського народу ZAXID.NET
- Історія львів'янина Миколи Чишкуна, який пережив Голодомор та пройшов ІІ Світову війну ZAXID.NET
-
«Батьку, я буду по полях їжу шукати, тільки не ріж мене».
Шокуючі зізнання очевидців Голодомору ZAXID.NET - Садовий закликав львів'ян запалити свічки у пам'ять жертв Голодомору ZAXID.NET
В суботу, 25 листопада, в Україні День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні.
О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.
Вперше цей день був запроваджений згідно з указом президента України Леоніда Кучми від 26 листопада 1998 року як «День пам’яті жертв голодоморів». Пізніше іншим указом Кучми від 31 жовтня 2000 року встановлювалася назва «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій», проте у 2004 році Кучма знову прейменував його – цього разу на «День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій».
При цьому зараз, згідно з указом президента Віктора Ющенка від 21 травня 2007, цей день має назву «День пам’яті жертв голодоморів».
Нагадаємо, пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні вшановано у рамках міжнародних організацій, а також визнано геноцидом українського народу на парламентському рівні в 14 країнах світу та у семи штатах США.
За даними істориків, протягом 1932-1933 років жертвами голоду в Україні, що виник внаслідок дій радянської влади, стали від трьох до десяти мільйонів людей.