В Україні частково відкрили реєстр прав на нерухоме майно

Державна реєстраційна служба України відкрила доступ до Державного реєстру прав на нерухоме майно в режимі онлайн. Відтепер всі бажаючі можуть надіслати запит і отримати довідку про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження. Щоправда інформація про об'єкт не буде містити персональних даних його власника, можна з’ясувати лише інформацію про те, чи має майно за конкретною адресою обтяження – арешт, конфіскація тощо.  Вартість довідки – 17 гривень.

Представники технічного адміністратора ДП «Інформаційний центр» ще раніше наголошували на безпеці захиступерсональних даних і неможливості несанкціонованого втручання в державних реєстр. Адже інформацію з реєстру майнових прав  громадяни будуть отримувати з дзеркальної копії  web-інтерфейсу, без безпосереднього підключення до робочого реєстру.

Попри гучну заяву держслужби, реєстр важко називати справді «відкритим». Насамперед через те, що до нього відсутній прямий доступ. Інформацію можна отримати лише через запит.  Крім того, інформація в довідці має цілий ряд обмежень. Частина з них суто технічна , наприклад, неможливо отримати довідку про права на земельні ділянки зареєстровані до 01 січня 2013 року. Крім того, в реєстрі відсутня повна інформація про нерухоме майно, оскільки реєстратори БТІ тривалий час  проводили його реєстрацію виключно на паперових носіях. Перенесення інформації в електронний вигляд відбувалось поступово, починаючи лише з 2003 року.  А деякі БТІ були підключені до реєстру прав лише у травні – червні 2010 року.

Як повідомляв ZAXID.NET, закон № 1701-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів» було ухвалено Верховною радою ще 14 жовтня 2014 року. Цим законом передбачено вільний доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме та вимога про розкриття кінцевих власників офшорних компаній. Закон набув чинності ще 25 листопада 2014 року, протее на сайті Державної реєстраційної служби України інформація про зміни та форма пошуку на той момент були відстутні.

Відтепер, для отримання інформації з реєстру фізичній особі необхідно буде зареєструватися на сайті Держреєстру і оплатити доступ до інформації. Потім ввести дані про потрібний об'єкт в електронну форму.

Для реєстрації необхідно вказати чинний ідентифікаційний код або серію та номер паспорта.

В держслужбі також повідомляють, що потужності технічного обладнання та програмного забезпечення сервісу по доступу до реєстру дають можливість обробляти до 1 млн заявок на місяць.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук