В Україні досліджують негативні наслідки алкоголізму вагітних матерів
В Україні проходять дослідження пливу вживання вагітними жінками алкоголю на плоди і у подальшому на розвиток новонароджених дітей. Про це 14 квітня під час круглого столу у Львові повідомив професор педіатрії, завідувач відділенням дизморфології і тератології медичної школи Каліфорнійського університету (Сан Дієго, США) Кеннет Джонс.
З його слів, фетальний алкогольний синдром – найбільший ступінь вияву впливу алкоголю на організм людини. Проте алкоголь викликає ряд дефектів, серед яких на такі гострі.
«Мозок, що розвивається, є найбільш вразливим до пренатального впливу алкоголю. Разом з тим, більшість виявів такого впливу є вторинними, тобто позначаються на різних змінах в організмі – рості, розвитку органів тощо», – пояснив професор педіатрії.
Він наголосив, що алкоголь, який вживає вагітна жінка, викликає великий спектр вад у організмі плода, і навіть після народження, коли алкоголь не має безпосереднього впливу на дитину, наслідки цієї шкідливої звички матері мають негативний вплив на молодий організм.
Відтак важливим фахівець назвав питання створення стратегій запобігання і раннього виявлення, а відтак лікування недуг у плодів та дітей.
Кеннет Джонс поінформував, що зараз в Україні триває масштабне дослідження, пов’язане із впливом на ембріон вживання алкоголю вагітними матерями. Такі дослідження вже пройшли в Росії, Фінляндії, а також тривають в ПАР, Італії і чотири дослідження в США.
«Дослідження в Україні найбільш хвилююче з усіх, які проводяться у світі. В ньому беруть участь 300 вагітних жінок, які вживають алкоголь у середніх та великих дозах, а також 300 жінок, які не вживають чи майже не вживають алкоголю в час вагітності. Ми набрали ці групи через жіночі консультації і перинатальні центри. Експерти також досліджують, як впливає на розвиток плода покращення харчування на певному етапі вагітності тощо», – сказав він.
Також експертнаголосив: «Ми маємо можливість зробити зараз дослідження, які матимуть вирішальний вплив на весь світ».
Окрім того, серед факторів, які також можуть викликати різноманітні розлади в малюків, Кеннет Джонмс назвав народження (особливо першої дитини) після 30 років, низький соціально-економічний статус матері, особливості етнічної групи, до якої вона належить, наявність першої (першої та другої) дитини з фетальним алкогольним синдромом, погане харчування матері та генетичні чинники.
Як інформував ZAXID.NET , генетик, доктор медицини Володимир Вертелецький заявляє, що в Україні справжня епідемія з народжуваності сіамських близнюків. Він припускає, що її можна пов’язати з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, і запевняє, що якщо японці хочуть знати, що буде з Японією після вибухів на «Фукусімі», то повинні досліджувати ситуацію на українському Поліссі.
«У нас є епідемія сіамських близнюків», – заявив він і зазначив, що часто офіційні дані щодо народжень з вадами не співпадають з даними ОМНІ-мережі. Також він називає ряд інших вад, з якими народжуються діти у зоні, яка вважається однією з найбільш забруднених радіаційними викидами в результаті аварії на ЧАЄС.
Серед таких проблем – вади невральної трубки (які призводять до часткового чи повного паралічу дитини), що на території Полісся (а саме на території Рівненської області) становить 20 дітей на 10 тис. дітей. Найбільший ріст цієї вади Володимир Вертелецький відзначив у Острозі Рівненської області.