В Україні провели натурний експеримент у розслідуванні катастрофи рейсу MH17

Повноцінний натурний слідчий експеримент в нашій державі проводили вперше

В Україні провели натурний експеримент у розслідуванні катастрофи рейсу MH17
фото КНДІСЕ
Аналогів подібних експериментів на території України досі не проводилось

Спеціалісти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) разом з представниками Міністерства юстиції України провели натурний експеримент щодо розслідування катастрофи рейсу MH17.

Як нагадали у прес-службі КНДІСЕ, катастрофа пасажирського літака «Боїнг 777-200 9М-MRD» сталась над територією Донецької області 17 липня 2014 року. Одразу після інциденту, відповідно до укладених міжнародних угод між Україною, Австралією, Бельгією, Королівством Нідерланди та Малайзією, було створено Міжнародну спільну слідчу групу з питань розслідування причин катастрофи.

Міжнародною спільною слідчою групою було вирішено провести натурний експеримент (арена-тест) для практичного дослідження технічних причин катастрофи літака. Як зазначили у відомстві повноцінний натурний слідчий експеримент був реалізований в Україні вперше.

«Аналогів подібних експериментів на території нашої держави досі не проводилось і лише співпраця українських та закордонних експертів дозволила втілити задум у життя», - йдеться у повідомленні.

Зазначений слідчий експеримент проводився під головуванням представників Мін`юсту та експертів КНДІСЕ у співпраці з представниками Нідерландів, Бельгії та Австралії. Крім того, до проведення даного експерименту були залучені відповідні компетентні організації, зокрема : ДП «КБ Південне ім. Янгеля» (м.Дніпропетровськ), ДП «ВО ім. О.М. Макарова» (м. Павлоград), ДП «ДНДІ хімічних продуктів» (м. Шостка), ДП «Луч» (м. Київ), ДП «КБ «Антонов» (м. Київ), ДП «Машинобудівна фірма «Артем», Університет Повітряних Сих імені Івана Кожедуба (м. Харків), Національний технічний університет України «КПІ» (м. Київ).

Провели експеремент у Павлограді на Дніпропетровщині, де заздалегідь було підготовлено все необхідне для моделювання подібного вибуху, який стався з літаком рейсу «МН17».

Для того, щоб провести арена-тест, були виділені оригінальні бойові ракети з комплексу «Бук». Модель кабіни пілотів і елементи мішенної обстановки розміщувались на двох окремих досліджуваних майданчиках. На тій же локації, експерти встановили та налагодили роботу фото-відео засобів та 3D сканування об`єктів.

Під час реалізації експерименту спеціалісти візуалізували вплив вибуху бойової частини та ракети на корпус літака, визначили область розльоту уражаючих елементів бойової частини та ракети, кількості та щільності покриття ними модельованої кабіни пілотів та дослідили зміни траєкторії польоту уражаючих елементів після їх зустрічі з корпусом літака.

Фото КНДІСЕ

Дані, отримані за результатами експерименту, будуть використані для уточнення місця пуску та траєкторії ракети, якою був збитий Боінг-777.

Як інформував ZAXID.NET, авіалайнер  Boeing 777 авіакомпанії «Малайзійські авіалінії» рейсу MH17 із Амстердама до Куала-Лумпура був збитий у небі над підконтрольною бойовикам частиною Донбасу 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 людей, які перебували на борту. Близько двох третин із них були громадяни Нідерландів, і Україна передала розслідування цій державі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук