В Україні стартувала кампанія з вакцинації від дифтерії та правця
На Львівщині щеплення від цих небезпечних хвороб за півроку отримало трохи більше 30% дітей та дорослих
У понеділок, 29 липня, МОЗ оголосило старт кампанії з вакцинації від дифтерії та правця «Вакциновані - значить захищені», оскільки експерти-інфекціоністи прогнозують зростання кількості захворювань. Про це на брифінгу у Києві повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
МОЗ радить тим, хто ще не зробив щеплення, зробити це до вересня, бо з початком навчального року кількість випадків захворювання на інфекційні хвороби зростає і ризик виникнення спалаху підвищується.
«Низький рівень вакцинації - одна з причин спалаху кору, який ми маємо зараз в Україні. Від літа 2017 року через ускладнення від кору померло 39 людей. А дифтерія - страшніша за кір, бо смертність набагато вища: за статистикою з тисячі хворих 50-100 помирає. Захищені ті, хто вакциновані», - каже Уляна Супрун.
Аби захистити дітей і дорослих від цих небезпечних захворювань, треба зробити щеплення. Зараз в Україні є понад 2 мільйони доз вакцини для профілактики дифтерії та правця. Це більше ніж 100% від потреби.
«Вакцинацію проти дифтерії та правця розпочинають у ранньому дитячому віці. Вона складається з дитячого циклу на шість доз та ревакцинації кожні 10 років у дорослому віці. Якщо ви вже дорослі, але не були раніше вакциновані або у вас немає записів про відповідні щеплення, — для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М, з інтервалом не менше 30 днів між першим і другим щепленнями та шість місяців між другим і третім щепленнями», - каже генеральний директор Центру громадського здоров’я України Володимир Курпіта.
Як повідомила ZAXID.NET експертка з вакцинопрофілактики Львівщини Наталія Гончар, за півроку в області щеплення від цих захворювань отримало 36,2% дітей віком до одного року. У 18 місяців дітям роблять четверте щеплення. Його наразі отримало 33,3% дітей. Ревакцинацію у 6 і 16 років отримало відповідно 33,7% і 36,3% дітей.
«Серед дорослих рівень вакцинації від дифтерії і правця низький, за 6 місяців 2019 року щеплення зробили лише 31,8% дорослих. Вакцина в області є і вона безкоштовна і для дітей, і для дорослих», - каже Наталія Гончар.
Нагадаємо, дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом і характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки та загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної та нервової систем.
Під час останньої епідемії дифтерії в Україні (1991-1998 років) на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.