Традиційно мисливство на пернату дичину розпочинається у суботу першим пострілом о 18 годині. Цей день для мисливців — справжнє свято.
Кожен готує зброю та набої і шукає місце, де вполювати птаха.
Для мисливця із 25-річним стажем полювання — це спосіб життя.
Починав пан Ігор ще малим. Носив рушницю чи полохав зайців. Найбільше, що вдавалось вполювати — великого кабана. Відшукати меншу дичину допомагає вірний ірландський сетер Річард.
Кожен мисливець при собі має мати відстрільну картку на добування пернатої дичини, а також дозвіл на зброю. Мисливець Олег Скиба свою рушницю ТОЗ-БМ ручної роботи придбав колись за сто доларів, тепер вона для нього безцінна.
Іван Ващук вперше взяв зброю, хоч у колективі мисливців вже давно. Пів життя комфортно себе почує з вудочкою в руках та десь на річці. Проте порівняти, що краще: рибальство чи мисливство не може.
Полюють на норка, качку, водяну курку, кулика. Проте є обмеження. За день полювання один мисливець не може здобути більше, ніж двох гусок, чотирьох качок та стільки ж водяних курочок і десять куликів.
Сергій Мартиненко поцілив у качку.
Цю качку мисливці залишили на ранок. З неї приготують вже традиційну шурпу, а поки що вечеряють ухою. Рецепт, кажуть, особливий, тому не розголошують.
Усю ніч, чоловіки не спатимуть.
З піснею зустрінуть світанок. Додамо, з вересня на території України можна буде полювати на копитних, з листопада ще й на хутряного звіра.
Триватиме сезон полювання до кінця грудня цього року.