В Україні випустили перший бронеавтомобіль з автопілотом

Кременчуцький автомобільний завод «АвтоКрАЗ» на базі броньованого автомобіля «КрАЗ-Спартан» випустив перший вітчизняний військовий автомобіль, обладнаний автопілотом.

Як повідомила в четвер, 6 жовтня, прес-служба ПАТ «АвтоКрАЗ», автомобіль вироблений спільно з Запорізькою інжиніринговою компанією «Інфоком ЛТД».

Згідно з повідомленням,На «КрАЗ-Спартані» встановлений вітчизняний автопілот Pilotdrive, розроблений запорізькою компанією, він оснащений комплексом спеціальних датчиків, які дозволяють легко розпізнавати ширину дороги, а також розташовані навколо перешкоди. Серед датчиків – тепловізор з системою автоматичної цілевказівки і захоплення, відеокамера з охопленням 360˚, передній і задній радари для виявлення перешкод, далекомір, датчик розпізнавання присутності людини в радіусі 18 метрів.

«Система аналізу та прийняття рішень спрацьовує за частки секунди, що дозволяє автомобілю миттєво реагувати на перешкоди. Керування безпілотним “КрАЗ-Спартаном” може здійснюватися з допомогою планшета, “розумної рукавички” або операторської станції», – йдеться у повідомленні.

Також на «Автокразі» повідомили, що зв’язок з автомобілем здійснюється через цифрові канали передачі даних WiFi/Wimax, радіус зв’язку від 10 км до 50 км. Додатково безпілотник оснащений програмно-апаратним комплексом «SmartDrive» і навчанням в реальному режимі часу «Teach-inDrive», в якому система запам’ятовує заданий маршрут. Координати прямування для занесення в базу передаються по GPS через супутник.

Основна мета створення безпілотного броньованого автомобіля «КрАЗ» – допомога військовим у зоні бойових дій для мінімізації ризиків та збереження життя особового складу при виконанні різних тактичних завдань. «Крази» на автопілоті відмінно впораються з перевезенням боєприпасів, продовольства, палива, медикаментів в зону бойових дій і поранених з цієї зони. Як правило, такі пересування пов’язані з великими ризиками бути підбитими, а в невеликий і маневрений безпілотник «КрАЗ-Спартан» потрапити буде непросто. Але якщо навіть і підіб’ють, то ніхто не постраждає», – наголошується в повідомленні.

Автомобіль вже пройшов ходові випробування на заводському полігоні. Презентація інноваційного українського продукту – першого вітчизняного «безпілотника» «КрАЗ-Спартан» відбудеться на виставці «Зброя та безпека», яка буде проходити у Києві 11-14 жовтня.

ПАТ «АвтоКрАЗ» — найбільший в Європі виробник і постачальник вантажних автомобілів цивільного та спеціального призначення, запасних частин до них, причепів та напівпричепів, з 2013 року випускає бронеавтомобілі.

«КрАЗ Спартан» – броньований автомобіль, розроблений для транспортування особового складу в умовах підвищеної небезпеки. Може протистояти балістичним загрозам під будь-яким кутом. Обладнаний дизельним двигуном потужністю 300 кінських сил і автоматичною трансмісією. Розрахований на двох членів екіпажу і має шість посадочних місць.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук