В уряді хочуть збільшити збори з найбільших забруднювачів екології

У Міністерстві екології та природних ресурсів мають намір збільшити збори з підприємств, що забруднюють навколишнє середовище, заявив в ефірі однієї з українських радіостанцій міністр екології Остап Семерак, повідомила прес-служба міністерства.

Семерак заявив, що в Мінекології розпочали роботу над програмою, яка приводить українське законодавство до принципу: платить той, хто забруднює навколишнє середовище.

«В Україні існує, як я називаю, “індульгенція на забруднення”. Є гранично допустимі норми викидів, які встановлюються проектними інститутами і дуже часто занижуються за якусь неправомірну винагороду. Цей норматив дозволяє викидати в атмосферу пил, сірчисті й азотні сполуки. Ми хочемо поставити на облік кожне джерело забруднення, щоб підприємство сплачувало за реально заподіяну шкоду. Якщо підприємство не інвестує в сучасні очисні технології, воно повинно платити дуже дорого. А ті, хто інвестує і зменшує забруднення, повинні отримувати якийсь понижувальний коефіцієнт», – сказав міністр.

До слова, в квітні в Житомирській області було оголошено надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня в зв’язку із забрудненням річок Случ і Хомора. Причинами забруднення річок Случ і Хомора, за попередньою інформацією, став несанкціонований скид відходів виробництва «Понінківської картонно-паперової фабрики» (Хмельницька область) та неналежне функціонування очисних споруд у м. Полонне, зазначає 112.ua.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук