Венеціанська комісія назвала закон про люстрацію таким, що відповідає світовим стандартам

Венеціанська комісія

Венеціанська комісія підтвердила право України на проведення люстрації чиновників, визнавши, що закон України про очищення влади не суперечать міжнародним стандартам.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє прес-служба міністерства юстиції у п'ятницю, 19 червня.

«Венеціанська комісія підтвердила сьогодні право української держави проводити очищення влади від тих людей, які були причетні до узурпації влади Януковичем. В остаточному висновку цього органу зазначено, що закон про очищення влади не суперечить і цілком відповідає міжнародним стандартам і резолюціям Ради Європи», - цитує слова Петренка прес-служба міністерства.

За словами міністра, люстраційні процеси в Україні не порушують права людини.

«Технічні зауваження, які були зроблені щодо майнової люстраційної перевірки та порядку функціонування незалежного антикорупційного органу, будуть враховані українською владою при доопрацюванні змін до закону про очищення влади в парламенті», - зазначив він.

Як повідомляється, в остаточному висновку Венеціанської комісії зазначено, що очищення влади відрізняється від люстрації в інших країнах більш широкою формою застосування, оскільки мета очищення - це «захист суспільства від осіб, поведінка яких у минулому, причетність до широкомасштабної корупції можуть заподіяти шкоду демократії України».

У Мін'юсті вказують, що Венеціанська комісія підтримала позицію України, яка як держава має право самостійно визначати вимоги доступу до державної служби.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук