Верховна Рада прийняла за основу законопроект про медіацію

СуспільствоЮлія Поліковська, 3 листопада 20162811
Верховна Рада прийняла за основу законопроект про медіацію
Українці отримають можливість вирішувати спори поза судом – за допомогою медіації

Верховна Рада України у четвер, 3 листопада, прийняла за основу законопроект №3665 «Про медіацію». Законопооект підптримали 238 народних депутатів, повідомив «Укрінформ».

Законопроект передбачає запровадження на законодавчому рівні інституту медіації в Україні як одного зі способів позасудового вирішення спорів, визначає правові основи надання послуг медіації на професійних засадах.

Медіація є засобом альтернативного, мирного вирішення спорів несудовими методами з метою розвантаження судів та забезпечення збалансованих взаємовідносин між інститутом медіації та судовою системою, зазначила один з авторів документа народний депутат від фракції «Батьківщина» Альона Шкрум.

«Це, фактично, структуровані переговори, коли дві сторони намагаються самостійно, добровільно обрати людину, так званого медіатора, і далі за допомогою нього вирішувати свій конфлікт», – пояснила вона.

Також нардеп повідомила, що законопроектом планується створити реєстр медіаторів, з якого сторони конфлікту самостійно обиратимуть медіатора для розв’язання свого спору.

За її словами, планується, що юридична освіта не буде обов’язковою для медіатора, але для того, щоб стати медіатором, людина муситиме пройти визначену законодавством кількість годин навчання. Водночас медіаторами не зможуть бути судді, а також державні службовці, які були звільнені за корупційні діяння.

Крім того, відповідно до законопроекту планується встановити обмеження сфери застосування медіації положенням, що вона не може бути застосована у справах (провадженнях), за якими сторони не можуть укласти мирову угоду або угоду про примирення згідно з чинним законодавством України. Наприклад, медіація не може проводитись у провадженні щодо тяжких злочинів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук