Верховна Рада призначила міністрів фінансів і охорони здоров'я
Мінфін очолив Сергій Марченко, МОЗ – Максим Степанов
Верховна Рада України призначила Сергія Марченка на посаду міністра фінансів України, а Максима Степанова на посаду міністра охорони здоров’я України.
За кандидатуру Марченка на позачерговому засіданні парламенту 30 березня проголосували 256 народних депутати, а за Степанова – 246.
Зазначимо, що призначення обох міністрів відбулося з другої спроби, оскільки на першому позачерговому засіданні, що відбулося сьогодні зранку Марченку не вистачило трьох голосів для призначення, а за призначення Степанова проголосували лише 217 депутатів.
Перед цим парламентарі звільнили Іллю Ємця з посади міністра охорони здоров'я України, а Ігоря Уманського з посади міністра фінансів України. За звільнення Ємця проголосував 271 депутат. За постанову про звільнення Уманського проголосували 249 депутатів.
Хто такий Сергій Марченко
Сергій Марченко – уродженець смт Макарів Київської області. Освіту здобув в Академії державної податкової служби за фахом «управління державними фінансами». Кандидат економічних наук.
Марченко з 2002 року працював на різних посадах у Міністерстві фінансів України, Державній фіскальній службі, Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, Секретаріаті Кабінету Міністрів України.
Є фахівцем у напрямах фіскальної децентралізації, бюджетного процесу та податкової політики, і брав активну участь у розробці та просуванні реформ за цими напрямами. Зокрема, з 2011 року працював у Координаційному центрі з упровадження реформ при президентові України. Брав участь у розробці Бюджетного кодексу України, прийнятого в 2014 році і де було введено реформу фіскальної децентралізації. Координував написання пакета законопроектів щодо зміни системи фінансування та автономізації закладів охорони здоров'я.
Працював експертом у Bendukidze Free Market Center, був академічним директором загальної програми Київської школи економіки і Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) 2015-2016 рр. «Лідерство в державних фінансах».
З травня 2016 до липня 2018 року працював заступником міністра фінансів, посаду якого тоді обіймав Олександр Данилюк.
З 31 серпня 2018 року був заступником голови Адміністрації президента Ігоря Райніна. У травні 2019 року Петро Порошенко звільнив Райніна та двох його замів, зокрема Марченка.
На позачергових виборах народних депутатів 21 липня 2019 року балотувався під №7 у списку політичної партії «Українська стратегія Гройсмана». Має ступінь кандидата економічних наук.
Хто такий Максим Степанов
Максим Степанов народився 1975 року у місті Сковородіно Амурської області (РФ).
У 1998 році закінчив Донецький державний медичний університет ім. Максима Горького (спеціальність – «хірург»), в 2004 – Київський національний економічний університет («міжнародна економіка»).
У 1999 році Степанов був призначений заступником генерального директора компанії «Торговий дім «Газ України» – дочки НАК «Нафтогаз-Україна».
Через два роки він обійняв посаду заступника гендиректора ЗАТ «Промислово-фінансова компанія «Віче», а в 2003-2004 рр. працював у Державній податковій адміністрації України. З 2004 до 2008 року був головою ради директорів ТОВ «Республіканський правовий союз».
Наступні два роки Степанов був першим заступником голови Одеської обласної державної адміністрації Миколи Сердюка, а потім, у 2011 році, зайняв крісло директора держпідприємства «Поліграфкомбінат «Україна», в якому залишався до 2016 року.
У грудні 2016 Степанов виграв конкурс на посаду голови Одеської ОДА, обігнавши 30 конкурентів, а вже в січні 2017 року був представлений в якості нового глави облдержадміністрації.
В 2019 році тодішній президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Степанова, однак той відмовився залишати посаду і заявив, що президент перевищив свої повноваження, а такі рішення повинен ухвалювати Кабмін.
У квітні того ж року уряд схвалив його звільнення.