Верховна Рада розгляне скасування депутатської недоторканності після 25 серпня

Народні депутати ухвалили постанову, що визначає порядок розгляду законопроекту про внесення змін до Конституції щодо недоторканності нардепів і суддів. До сесійної зали цей законопроект зможе потрапити лише після 25 серпня.

За відповідне рішення проголосували 283 народних обранці, повідомляє Укрінформ.

«Ми зробили ще один процедурний крок на шляху до застосування недоторканності», – наголосив Голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

Як зазначив під час виступу з трибуни парламенту голова Комітету з питань правової політики і правосуддя Руслан Князевич, ухвалена постанова регламентує строки прийняття, опрацювання поправок до законопроекту про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів і суддів та час винесення документа до сесійної зали. Зокрема, за його словами, до 15 серпня цього року профільні комітети прийматимуть пропозиції та правки щодо зазначеного проекту закону, до 25 серпня ці пропозиції мають бути доопрацьовані в комітетах ВР з питань Регламенту, з питань бюджету, запобігання та протидії корупції та європейської інтеграції.

Князевич додав, що профільний у цьому питанні Комітет з питань правової політики і правосуддя повинен буде розглянути правки й надати відповідні документи парламентаріям після 25 серпня.

«Рекомендуємо провести розгляд законопроекту про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів та суддів за реєстраційним № 1776 на планерному засіданні Верховної Ради після 25 серпня 2015 року» , - зачитав текст постанови Князевич.

Він пояснив, що потреба у внесенні пропозицій та правок виникла у зв’язку з наявністю у висновку КСУ окремих застережень, серед яких зауваження щодо застосування запобіжних заходів до суддів та неможливості вважати підставою для звільнення судді порушення ним присяги.

Згідно із законопроектом № 1776 планується скасувати частину першу і третю статті 80 Конституції, відповідно до яких народним депутатам гарантується депутатська недоторканність, і народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані або заарештовані.

Проект закону передбачає також обмеження суддівської недоторканності. Зокрема, в документі прописана норма, що суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції (в чинній редакції – парламенту) затриманий та до нього не може бути застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання при вчиненні або безпосередньо після вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров’я особи.

Крім того, законопроект регламентує, що притягнення суддів до юридичної відповідальності планується здійснювати на загальних підставах. Водночас, пропонується закріпити положення про те, що судді не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності за діяння, вчинені у зв’язку зі здійсненням правосуддя, крім випадків ухвалення завідомо неправосудного рішення, порушення присяги або вчинення дисциплінарного правопорушення.

Верховна Рада направила законопроект № 1776 на висновок Конституційного Суду 5 лютого, а сам висновок КСУ офіційно було оприлюднено 19 червня ц. р.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • ivan petrov 14 липня 2015, 12:49

  ой, ой, мы уже так близки, нам бы вот еще сто тридцать сем двести шестнадцать сто пятьдесят три шажка и вот вот оно счастье.
  да плевать уже всем на ваши корочки и бумажечки, тело то у вас бренно как у всех-и единственный ваш шанс-менты и мусора-банда за которой вы скрываетесь. но и она не всем поможет-так как у них тоже семьи и они тоже не бессмертны.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Евгений Тищенко 14 липня 2015, 12:30

  Что сволочи опять в бюрократические игры играете, Но народу до сра... ваша недоторканисть. Вы все скоро станете доторкаными, Терпение народа уже кончилось. Лучше сами разбегайтесь!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • александр винничук 14 липня 2015, 12:28

  Затягивают решение вопроса - дозатягиваются что недоторканість будуть знімати разом з головою

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук