Верховна Рада схвалила указ Порошенка про часткову мобілізацію

Верховна Рада України ухвалила закон про затвердження указу президента України Петра Порошенка "Про часткову мобілізацію".

На підтримку відповідного законопроекту на засіданні у вівторок, 22 липня, проголосували 232 народних депутатів. Закон набирає чинності з дня його опублікування.

За словами секретаря РНБО Андрія Парубія, який представляв законопроект, третя хвиля часткової мобілізації "дозволить привести додатково в бойовий стан 15 бойових частин і 44 частини бойового забезпечення".

Як повідомлялося Петро Порошенко зареєстрував даний законопроект в парламенті в понеділок, 21 липня.

Згідно з документом, часткова мобілізація проводиться протягом 45 днів з дня набрання указом чинності на території всіх регіонів України, крім Автономної Республіки Крим і Севастополя.

"Заклик військовозобов'язаних, резервістів і поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву", - зазначено в тексті указу.

На місцеві органи влади покладаються зобов'язання щодо оповіщення громадян про мобілізацію і виділенню будівель і споруд відповідно до мобілізаційних планів.

Як наголошується в тексті указу, необхідність прийняття рішення про часткову мобілізацію обумовлена ​​"поширенням проявів тероризму на території України, який призводить до загибелі мирного населення, військовослужбовців та працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ зі значним наступальним потенціалом на території РФ поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державної незалежності України, з метою забезпечення оборони держави, на підставі пропозиції РНБО, відповідно до пп.1, 17, 20 ч.1 ст.106 Конституції України".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук