Верховна Рада скасувала відпустки для тих, хто усиновлює новонароджених дітей

Рішення ухвалили, щоб усунути розбіжності в чинному законодавстві

Верховна Рада скасувала норму про відпустку для осіб, які усиновили новонароджених дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, безпосередньо з пологового будинку. Як інформує сайт «Українські новини», депутати рішенням №6350 внесли зміни до Кодексу законів про працю та закон «Про відпустки».

Наразі особі, яка усиновила новонароджену дитину, надається відпустка на 56 календарних днів (при усиновленні двох або більше дітей – 70 днів) для адаптації малечі. Разом з тим, відповідно до Сімейного кодексу, покинута в пологовому будинку дитина може бути усиновлена лише ​​після досягнення нею двомісячного віку.

Як йдеться у пояснювальній записці до закону, цей термін надають службам у справах дітей для проведення роботи з батьками та родичами щодо повернення дитини в біологічну родину. Таким чином, норми Кодексу законів про працю України та ЗУ «Про відпустки» суперечать вимогам Сімейного кодексу України в частині усиновлення дітей до двох місяців. Законопроект має на меті скасувати розбіжності у законодавстві та забезпечити рівні права на отримання одноразової оплачуваної відпустки через усиновлення дитини для всіх усиновлювачів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук