Верховна Рада затвердила механізм видворення з України нелегалів

Верховна Рада України прийняла закон, згідно з яким іноземці, котрі підлягають видворенню, зможуть перебувати в Україні для їх ідентифікації не більше 18 місяців.

За відповідний законопроект у другому читанні і в цілому проголосували 228 народних депутатів на засіданні парламенту в четвер.

Як передає «Інтерфакс-Україна», член профільного комітету з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Георгій Логвинський пояснив: «Якщо людина за рішенням суду повинна бути виселеною за межі території України, але у нас не було механізму, як це здійснювати. Ми дали такий механізм, при цьому врахували дотримання прав людини в питанні протидії нелегальній міграції».

Згідно з прийнятим документом, в законі «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначається, що зазначені категорії людей, які не мають законних підстав для перебування в Україні і підлягають примусовому видворенню з країни, розміщуються в пунктах тимчасового перебування протягом терміну, необхідного для їх ідентифікації і забезпечення примусового видворення, але не більше 18 місяців (у чинному законодавстві передбачено 12 місяців).

Тепер в Кодексі про адміністративні правопорушення України передбачено, що термін затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування, якщо вони незаконно перебувають в Україні, не може перевищувати 6 місяців. Якщо умови для їх видворення відсутні, такий термін може бути збільшений, але не більше ніж на 12 місяців.

У цьому ж Кодексі прописали особливості провадження у справах про затримання іноземців та осіб без громадянства, які підлягають видворенню.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, прийняття цього законодавчого акту необхідно в рамках виконання плану дій для лібералізації візового режиму з Євросоюзом. Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його публікації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук