"Відключити їм воду, хай сидять у г..ні": ужгородські депутати вирішили відімстити "Закарпатгазу"
Депутати Ужгородської міської ради сьогодні, 21 листопада, під час сесії міськради оплесками зустріли пропозицію колеги відключити ВАТ "Закарпатгаз" від води у відповідь за холодні котельні і затягування з підключенням нових котелень до мережі. "Відключити їм воду, хай сидять у г..ні", - так дослівно звучала пропозиція. Були ідеї і щодо інших варіантів, зокрема, перевести навчальний процес в адмінбудівлю ВАТ "Закарпатгазу", бо там тепло, заблокувати роботу підприємства, відключити від води оселі працівників "Закарпатгазу". Проте у рішення такі пропозиції обранців не вилилися, - інформує кореспондент ZAXID.NET.
Присутній на сесії заступник директора ВАТ "Закарпатгаз" Іван Купер всі звинувачення на адресу підприємства відкидав. З його слів, вказівку давати чи не давати газ котельням міста дає ДК "Газ України". А на сьогодні такої директиви щодо Ужгорода не надходило. Натомість він підтвердив, що вказівка дати газ Мукачевому, яке, за інформацією мера Ужгорода С. Ратушняка боргує 12 млн грн, надійшла.
"Також ВАТ "Закарпатгаз" не може просто "відкрити крани", бо тоді тиск газу в мережі впаде, а це загрожує аварійною ситуацією", - пояснив І.Купер .
"Не давати Ужгороду газу - це політичне замовлення керівництва обласної адміністрації й особисто братів Балог (Віктора Балоги - глави Секретаріату Президента, й Івана Балоги - першого заступника голови Закарпатської ОДА, - ZAXID.NET). Це є геноцид щодо ужгородців", - сказав С.Ратушняк.
Депутати звинуватили "Закарпатгаз" і в саботажі. За словами начальника управління освіти міськради Володимира Огара, директор однієї зі шкіл три дні не міг здати документи на підключення котельні закладу до мережі, аж поки не втрутився мер Сергій Ратушняк. Міський голова у свою чергу дорікнув "Закарпатгазу" тим, що підприємство безоплатно користується міськими газовими мережами. Депутат Віктор Феєр запропонував створити в місті комунальне підприємство (КП) й передати йому на баланс всі газорозподільні системи міста, щоб більше випадків із затягуванням підключень до мереж не було. Ця пропозиція знайшла відгук депкорпусу, проте рішення щодо створення нового КП наразі не ухвалено.
Ужгород не отримав лімітів газу. Через це в місті опалювальний сезон розпочався лише у закладах й оселях, обладнаних автономними котлами. Дитсадки, школи, міська дитяча лікарня, а також Ужгородський національний університет тепла не мають. Діти й студенти перебувають на вимушених канікулах. Місто боргує за газ близько 9 млн грн.