Військові ЗСУ в зоні АТО забезпечені бронежилетами на 62%
Військовослужбовці Збройних сил України в зоні АТО забезпечені бронежилетами на 62%.
Про це у вівторок, 24 червня, повідомив старший офіцер відділу з розробки військової форми одягу Міністерства оборони, полковник Андрій Невідомий, передає ЛІГАБізнесІнформ.
Йдеться лише про військових ЗСУ, тобто прикордонники та бійці Нацгвардії не враховуються.
За словами полковника, це все бронежилети, які вже були закуплені після початку АТО або перебували на забезпеченні ЗСУ, а також спонсорська допомога.
На цей момент в зону АТО вже доставлено 4650 бронежилетів. За словами тимчасового виконувача обов'язків заступника директора департаменту державних закупівель та поставок матеріальних закупівель Міноборони полковника Олександра Данильчика, до кінця червня цю кількість буде доведено до семи тисяч.
«До 30 липня в зону АТО завезуть ще 10080 бронежилетів, і загальна кількість бронежилетів складе 17080», — додав він.
На запитання, за чий рахунок йде закупівля бронежилетів, Данильчик уточнив: «Це кошти тільки з резервного фонду, який був виділений на потреби армії в розмірі 145 млн грн. З них 118 млн грн йдуть безпосередньо на закупівлю бронежилетів".
Поставки бронежилетів варіанту Корсар-М3 для української армії згідно з результатами тендерів веде підприємство Темп-3000. За попередні три роки (2011-2013) фірма поставила армії всього 150 бронежилетів, а зараз вийшла на обороти 250 штук на добу.
Вартість одного бронежилета - 4200 грн., Вага пластини - 2880 г. За даними виробника, вона витримує до 25 пострілів з АК-74 або СВД.
На випробуваннях, які сьогодні пройшли в одній з військових частин Міноборони, в бронежилет Корсар здійснили вісім пострілів з АК-74, бронепластина витримала. Після цього журналісти двох телеканалів протестували свої бронежилети: один був привезений безпосередньо із зони АТО, другий — «заявлений як шостий (максимальний) клас захисту» львівський виробник продавав для бійців в Донбасі. Обидва бронежилети були пробиті наскрізь пострілами з АК.