Влада очолила корупцію, - Яценюк про прийняття антикорупційного закону
Провладна більшість не підтримала жодну з поправок від опозиції до президентського законопроекту про засади запобігання і протидії корупції в Україні. Не підтримані зокрема й поправки про обов’язкове декларування витрат вищих посадових осіб та членів їхніх сімей, а також більш жорстке покарання за корупційні діяння високопосадових чиновників.
Так прокоментували прийняття вчора, 15 березня, антикорупційного проекту закону, поданого на розгляд Президентом України Віктором Януковичем у прес-службі «Фронту змін».
Лідер політичної партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк вніс до законопроекту 16 поправок. Так, він пропонував розширити перелік вищих посадових осіб, на яких поширюється дія цього закону, зокрема, включивши до нього заступників голів СБУ, Нацбанку, генерального прокурора, голів Рахункової палати, Верховної Ради та Ради міністрів Криму.
Окрім того, він пропонував більш жорстке - аж до довічного ув’язнення - покарання за вчинення корупційних діянь вищими посадовими особами. «Не прийнято рішення щодо відповідальності вищих посадових осіб держави, на чому я наполягав у кожній з поправок. А саме – передбачити окрему відповідальність за корупційні діяння для президента, прем’єр-міністра, голову Верховної Ради, міністрів, начальників і керівників правоохоронних підрозділів, керівництва СБУ, Нацбанку та інших високопосадовців аж до 15 років ув’язнення», - зазначив Арсеній Яценюк.
«Я здивований тим, що сказав голова парламенту та представники Партії регіонів: що в принципі цей антикорупційний пакет взагалі нічим не відрізняється від попереднього. Тоді навіщо було скасували попередній пакет антикорупційних законів?» - додав він.
На превеликий жаль, підкреслив Арсеній Яценюк, більшість не хоче дослухатися до опозиції: «Всі поправки, які внесені опозицією до антикорупційного закону, парламентською більшістю відхилені. Влада не хоче боротися з корупцією - вона її очолила».
Лідер «Фронту Змін» заявив, що за цим законом влада сама буде визначати корупціонерів – це будуть вчителі, лікарі, голови сільських рад та дрібні чиновники. «Але це не будуть президент, прем’єр, спікер, міністри, віце-прем’єри та голови державних комітетів», - заявив він.