Влада Прикарпаття розпочала проект з виробництва «зеленої» електроенергії
Івано-Франківська ОДА та Тисменицька РДА підписали Меморандум про співпрацю щодо реалізації проекту з виробництва альтернативної електричної енергії з ТОВ «Агроенерготехнології», ВАТ «Прикарпаттяобленерго» та Івано-Франківською торгово-промисловою палатою.
Водночас, українська сторона підписала контракт на постачання обладнання з представниками чеської компанії «TEDOM», яка працює на ринку більше 20 років і є виробником когенераційного та енергетичного обладнання.
Проект дасть можливість створення енергопарку з повним циклом виробництва екологічно чистої електроенергії в селі Липівка, Тисменицького району. Він передбачає вирощування сільськогосподарської продукції, створення потужностей для її переробки та виробництва альтернативних видів палива, - повідомляє кореспондент ZAXID.NET .
«Цей проект є пілотним в Україні та унікальним для виробництва екологічно чистої електроенергії та біологічно чистих добрив», - повідомив заступник голови Івано-Франківської ОДА Руслан Гусак. За його словами, реалізація проекту дасть можливість виробляти на території Прикарпаття 20 млн. кВт/год. «зеленої» електричної енергії та 10 тис. тон біоорганічних добрив на рік. Окрім цього, реалізація проекту дасть можливість створити 30 робочих місць та збудувати базу для проведення наукової діяльності працівників та студентів місцевих вузів.
Як зауважив голова Тисменицької райради Михайло Семенів, в районі вже заохочують людей здати свої земельні паї в оренду для вирощування сільськогосподарських культур, які передбачені розробниками проекту.
За словами ініціатора створення енергопарку Тараса Виноградника, Прикарпаття стане першопрохідцем на шляху у до альтернативної енергетики майбутнього.
Вартість проекту складає 8 млн. євро. Енергопарк розпочне роботу в серпні 2011 року з потужністю 2,5 МВт. Наразі, фахівці не виключають, що вироблену електроенергію з часом експортуватимуть за кордон.