Мешканці трьох вуличок на Новому Львові – Танячкевича, Листопадної та Угорської – безрезультатно борються, щоб повз їхні будинки не проїжджати автівки.
Торік у вересні цю територію визнали пішохідною зоною. На вузеньких вулицях немає тротуарів, і люди ходять дорогою, наражаючись на небезпеку, але водії вперто не помічають знаків. Тож журналісти «Телеканалу 24» викликали ДАІвців і разом з ними провели рейд. Жоден порушник своєї провини не визнав, а дехто ледь не кулаками доводив правоту.
«Найнебезпечніше зимою. Тротуари дуже вузенькі, і двірники згортають на них сніг, тому мусиш йти тільки дорогою. От мами з візочками, вона їде по дорозі і машина їде. І куди ж та мама має дітися?», – обурюється мешканка вулиці Танячкевича Ірина Гнаткович.
«Дехто їде помаленько, а дехто на такій швидкості, що не знаєш, куди дітися. Насправді дуже страшно», – розповіла мешканка вулиці Танячкевича Людмила Папроцька.
Відтак мешканці звернулися в міськраду і домоглися, щоб їхній райончик визнали пішохідною зоною. Заїжджати туди мають право лише мешканці, усі інші – зобов’язані об’їжджати територію. Відповідні знаки встановили на в’їзді з просп. Червоної Калини та вул. Карбишева. Однак водії чомусь на них вперто не реагують.
«Ми направили колективне звернення у ДАІ, і вони відписали, що наша вулиця опрацьовується і що туди постійно приїжджає патруль. Але чесно кажучи, жоден з мешканців цих патрулів не бачив. За півроку майже жодного патруля», – зазначив голова ініціативної групи мешканців Микола Климентович.
«Чергувати у цьому райончику постійно – змоги нема, але територію патрулюють», – повідомив начальник сектору організації дорожнього руху ДАІ Львова Дмитро Савицький.
«Патрулі, які працюють на Сихові, періодично об’їжджають цю територію. Зрозуміло, що чергувати там постійно ми не можемо, але ситуацію контролюємо. Ці вулиці справді досить складні для пішоходів, там нема тротуарів, і тому на міській комісії з безпеки дорожнього руху було прийняте рішення про визнання цієї території пішохідною зоною», – зазначив ДАІвець.
На звернення журналістів міська Державтоінспекція направила у проблемну зону екіпаж інспекторів. Та навіть вони не змогли переконати водіїв, що ті порушують. Всі запевняли, що мешкають у пішохідній зоні.
«Я мешкаю на початку просп. Червоної Калини і завжди заїжджаю цим провулком. Ніколи ніяких проблем не було», – розповів один з водіїв.
«Я не згідний з тим, що порушив щось, бо їду додому – на вул. Карбишева», – обурився інший.
Насправді ж, як пояснив інспектор ДАІ Ігор Матіїв, ці водії не мали права в’їжджати у пішохідну зону, тому що мешкають за її межами, хоча і зовсім близько. А тих, хто насправді мешкає в пішохідній зоні, попросили завжди мати при собі документи, які це підтверджують.
Порушникам виписали штрафи на 250 грн. Найзатятіші доводили свою правоту ледь не з кулаками, погрожували посвідченнями, перевірками й адвокатами.
«От ми зупинили шість машин і всі водії були не згідні, що порушили. Навіть сперечалися і погрожували, хоча у цій ситуації навіть нема про що говорити. Є знак і те, що ти його не побачив чи подумав, що можеш проігнорувати, аж ніяк не звільняє тебе від відповідальності», – додав Ігор Матіїв.
На те, що пішохідною зоною перестануть їздити, мешканці вже навіть не сподіваються. Відтак Сихівська райадміністрація пообіцяла облаштувати тротуари там, де їх нема, а наявні – обгородити.
«Такі роботи заплановані на цей рік, але поки нема затвердженого бюджету, не можу сказати, коли ми зможемо приступити», – розповів начальник відділу комунального господарства Сихівської райадміністрації Віктор Західний.