Волонтери вимагають створити робочу групу з евакуації населення з зони бойових дій

Одна з головних вимог волонтерів, що займаються вивезенням людей із зони бойових дій та тимчасово окупованої території, – створення робочої групи за участі представників громадських ініціатив, а також держорганів – для обговорення поточних та стратегічних проблем евакуації та вироблення спільних рішень.

«Країна не готова до евакуації у випадку просування окупації вглиб країни. Навіть у «гарячих» містах на лінії фронту ніщо не вказує на підготовку до попередження наслідків трагічного сценарію. При цьому, ДСНС каже: а ми за це не відповідаємо, розробка плану з евакуації – завдання місцевих органів влади та волонтерів. І, як стверджують самі волонтери, саме ця неготовність до ефективного проведення переміщення цивільних людей коштує країні десятки неврятованих життів», – йдеться в заяві волонтерів, яку, за підсумками дискусії в Офісі Омбудсмана між волонтерами, правозахисниками та представниками органів державної влади поширив «Центр громадянських свобод».

Автори заяви додали, що мирні мешканці, що евакуюються, нерідко стають об’єктами провокацій (від відносно гуманних типу незаконного відчуження транспорту та поборів до подеколи навіть смертоносних) із боку незаконних збройних формувань. Достатньо свідчень цьому зібрано в звіті про випадки перешкоджання евакуації, який підготували Центр Громадянських Свобод та Українська Гельсінська спілка з прав людини в рамках діяльності Коаліції громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі».

Волонтери наголосили, що зараз в Україні немає відповідей на запитання про те, як убезпечити людей від цього надалі, а також чи можливо попередити «котли» для цивільних.

Правозахисники також звернули увагу на ще одну проблему, яка стосується системи перепусток та вантажоперевезень через лінію розмежування з тимчасово окупованою територією. Як заявив під час круглого столу представник Антитерористичного центру при СБУ, наразі вже розроблена нова редакція Тимчасового порядку в’їзду/виїзду на підконтрольні території або з них, в якій начебто враховані зауваження до існуючої системи. «Утім, ніхто цю нову редакцію не бачив і, судячи з усього, до її розробки не були долучені ті, хто має справу з проблемами перепусток щодня – волонтери, які займаються вивезенням, громадські активісти, які щодня отримують десятки скарг та прохань про допомогу від людей», – йдеться у повідомленні Центру Громадянських Свобод.

Відтак активісти розробили і представили рекомендації – як тактичні (щодо вирішення проблем із перепустками, провезенням вантажів та подолання корупції в цій системі), так і стратегічні (щодо розробки комплексної стратегії з евакуації).

«Одна з головних вимог з боку громадськості – створення робочої групи за участі представників громадських ініціатив та організацій, з одного боку, та представників державних органів влади (АТЦ СБУ, СБУ, МО, ДСНС, МВС, ДПСУ та ін..) з іншого, - для обговорення поточних та стратегічних проблем та вироблення рішень. Сподіваємося, ця робоча група, яку погодився адмініструвати один із волонтерів – Олексій Федченко, - запрацює найближчим часом», – написали волонтери.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук