Восени із Львівщини до армії піде менше юнаків, аніж під час весняного призову
На Львівщині стартувала осіння призовна компанія 2019 року. Майже сімсот юнаків зі Львова та області відправлять служити у Збройні сили, Нацгвардію та прикордонну службу. Новобранців заохочують матеріальною винагородою та пільговим забезпеченням. Та все ж набір пробуксовує. Подружжя Романень відправляє сина до армії без тривоги. Певні, строкова служба піде юнакові на користь, та ще й мужності додасть.
«Проводжаємо з хорошими думками, тому що чоловік виріс, підріс до свого віку. Пора йти до війська, тато служив та й син буде служити», – каже батько призовника Михайло Романець.
На строкову службу восени 2019 року зі всієї України мають зібрати 15 тисяч юнаків. З нашої області вчитись тримати у руках зброю піде 690 хлопців. У кожного з них своя історія і свої причини аби йти служити. Переважно зголошуються юнаки з районів, львів'яни пасуть задніх.
«Хочу поміняти себе характером, змужніти як то кажуть», – говорить призовник зі Сколівщини Михайло Дмитрищак.
«Чесно, мотивація є внутрішня, ніхто не змушував, чесно, за власним бажанням, чекав повістки і прийшла», – додав призовник з Перемишлянщини Любомир Миханів.
Служитимуть вісімнадцять місяців або ж рік якщо є вища освіта. І новобранців точно не відправлять до зони бойових дій.
«В мене брат повернувся з війни, все добре. Якщо чесно я б не дуже хотів туди йти» - відверто признається призовник Михайло Дмитрищак.
«Там чесно кажучи, свої проблеми і мають політики вирішувати, але якщо буде війна, то всі хлопці, які служили підуть захищати і я теж», – каже інший призовник Любомир Миханів.
На призовному пункті юнаки проходять останній медогляд перед розподілом у частини. Усі захворювання, які б могли відсіяти новобранців, виявляли на попередніх етапах.
«На обласний збірний пункт переважно поступають призовники, які обстежені медичними комісіями на рівні районів і практично всі є придатні, одиниці є якісь відхилення, які недобачили», – зазначив лікар-хірург обласного збірного пункту Ігор Шикула.
Після бесіди юнаків розподіляють у військові частини. Хтось піде в десантники, дехто у військово-морські сили. Інші ж до нацгвардії та прикордонної служби.
«За строковиками зберігається місце праці, їм виплачується одноразова допомога в розмірі 3 тисячі гривень і зарплату, яку вони будуть отримувати на строковій службі також зберігається соціальний і медичний пакет», – каже комісар Львівського військового комісаріату Олександр Тіщенко.
Триватиме осінній призов до кінця року. Усім хто має право на відстрочку, радять звернутися до військкомату для оновлення даних. Приводом не іти до армії є наявність дитини, вагітної дружини чи непрацездатних батьків. Відтермінують службу і для тих, хто здобуває освіту.