Вперше у Львові прозвучать твори "скандинавського Паганіні"
25 листопада у Львівській філармонії вперше в Європі прозвучать твори славетного норвезького скрипаля-віртуоза Оле Буля, зокрема в перше в Україні прозвучить концерт для скрипки з оркестром «Il Fantastico». Окрім самого автора, цей твір ніхто не виконував, оскільки твори Олє Буля вважаються складними з точки зору техніки виконання.
Про це 24 листопада на прес-конференції повідомив ініціатор концерту у Львові, скрипаль Львівської філармонії Остап Шутко.
Цей концерт відбудеться з нагоди 200-річчя з дня народження славетного норвезького скрипаля-віртуоза Оле Буля та до 100-річчя з дня смерті великого норвезького письменника, Лауреата Нобелівської премії Б’єрнстьєрне Б’єрнсона.
"Оле Буль – один із найбільших скрипалів у світі, хоч і широко невідомий. Свої твори він не видавав, бо не хотів, щоб хтось заробляв на його музиці. Його вклад важко переоцінити. Його визнавав Ліст, Шопен та ін. Ліст казав, що Оле Буль – один з небагатьох музикантів, який змушує його плакати і сміятися. Мандруючи Великобританією він за 10 місяців дав 270 концертів. Оле Буль з’явився тоді, коли Норвегія була бідною країною і була під гнітом Швеції, він боровся за незалежність Норвегії. Він прекрасно грав на скрипці. Він привив норвежцям генетичну пам'ять, втлумачуючи, що норвезька культура відрізняється від швецької і в цьому немає нічого поганого", - розповів Остап Шутко.
За його словами, норвезький скрипаль-віртуоз Аннар Фолеса - єдиний скрипаль, який грає твори Оле Буля, оскільки музика Оле Буля є важкою в технічному плані. Цей концерт вперше прозвучить на європейському континенті. Завтрашня подія – це третій у світі концерт у концертному залі.
Як зазначив Аннар Фолеса, окрім концерту прозвучать два невідомі твори Оле Буля. "Крім народної норвезької музики, його дуже надихала італійська опера. У його музиці багато драматичного, контрастів. Він використовує повністю діапазон інструмента (мова йде про скрипку, зокрема - традиційну норвезьку скрипку хардінфеле – ред.) Навіть Паганіні до такого не вдавався. Паганіні використовував в середньому десь 3 октави", - зазначив Аннар Фолеса.
Також усі охочі на концерті зможуть почути, як звучить традиційна норвезька скрипка – хардінфеле. Як розповів Гуннар Стубсейд, що грає на цій скрипці, свого часу, коли Оле Буль виконав на одній скрипці 4 голоси скрипки з Паганіні, то публіка думала, що це такий фокус, і що за кулісами є інші скрипки, але пізніше, коли Оле Буль продовжував виконувати цей номер, то вони зрозуміли, що це лише одна скрипка і майстерність скрипаля.
Спеціально на концерт прибуде Норвезьке посольство у повному складі.
Виконавці: найвідоміші норвезькі скрипалі-віртуози Аннар Фолеса та Гуннар Стубсейд, симфонічний оркестр INSO-Lviv, диригент Володимир Сивохіп.
Початок о 19.00.