Впровадження норм ЄС в енергетику України ускладнює відносини з РФ, - віце-спікер Держдуми
Росія проти поширення правил Третього енергопакету на ГТС України. Про це віце-спікер Держдуми Росії, Президент російського газового товариства Валерій Язєв повідомив на прес-конференції в Берліні.
«Наша позиція така: Третій енергетичний пакет має діяти там, де закінчуються наші магістральні газопроводи – «Північний потік», «Південний потік», а також трубопровідні системи, які йдуть через Україну, аби право доступу третіх осіб не розумілося буквально, а був якийсь гнучкий механізм», - сказав В.Язєв, інформує УНІАН.
Він нагадав, що Україна ратифікувала угоду про вступ до енергетичного співтовариства Європи, що передбачає ухвалення, зокрема, норм третього енергетичного пакета.
«Це ставить під питання, а чи зможе Україна виконати зобов`язання перед «Газпромом» про прокачування задекларованих обсягів газу... Україна як завжди між – хоче повномасштабної співпраці як з «Газпромом», так і з ЄС», - сказав він.
За його словами, впровадження загальноєвропейських норм в енергетичну сферу в Україні ускладнює відносини з Росією.
Третій енергетичний пакет, запропонований Єврокомісією ще в 2007 році, описує нові правила гри на європейському газовому ринку. Документ, зокрема, передбачає, що компанії-продавці газу і електрики не повинні володіти транспортними мережами, оскільки це призводить до штучного підвищення цін.
Окремо в документі прописано, що ці правила мають застосовуватися не лише до європейських компаній, а й до фірм із третіх країн, що працюють в ЄС. У "Третьому енергетичному пакеті" зазначається, що влада кожної європейської країни може відмовити компанії в праві входження на її внутрішній ринок у двох випадках: якщо компанія не відповідає вимогам розподілу видобутку і транспорту або якщо її поява на ринку може загрожувати енергобезпеці членів ЄС.